KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe yolları açık
Kartepe yolları açık
Güncel
06 Aralık 2012 Perşembe 12:24
  • 2513
  • 0

Kartepe yolları açık

Kartepe’de kar yağışı nedeniyle kapanan yollar Büyükşehir Belediyesi ekiplerince temizlendi. Karla mücadele için 155 araç ve 315 personeli hazır tutuyor

Havaların aniden soğuması ile birlikte Samanlı Dağları'nın en yüksek noktası 1650 metre rakımlı Kartepe'de dün başlayan kar yağışı ile birlikte otel bölgesinde kar kalınlığı bugün 25 santime kadar ulaştı. Kar yağışı ardından ekipler Kartepe zirvesindeki otel bölgesine çıkan yolda da yılın ilk temizlik çalışmasını yaptı.

 
YOLLAR TEMİZLENDİ
Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının yarından itibaren daha da düşeceğini ve yağışlı hava dalgası ile birlikte yüksek kesimlerde daha fazla kar yağışı görüleceğini bildirdi. Kar yağışının aralıklı sürdüğü Kartepe'de yolların açık tutulması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekipler oteller bölgesine giden yolu açık tutmak için iş makinasıyla temizlik yapıp buzlanmaya karşı tuz döküyor. Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde kar yağışının daha alçak kesimlere de inme olasılığını göz önüne alarak karla mücadele için 155 araç ve 315 personeli hazır tutuyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ