KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe yolunda can pazarı
Kartepe yolunda can pazarı
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 11:57
  • 9195
  • 3

Kartepe yolunda can pazarı

Maşukiye’de ikamet eden dört arkadaş zincir takmadan Kartepe’ye çıkmaya kalkınca Sisli Vadi bölgesinde 30 metrelik dereye uçtu. Kazaya müdahale etmek isteyen sağlık ekipleri yolda kalınca araç içinde sıkışan yaralılar, yaklaşık bir saat kurtarılmayı bekle

Kartepe kara teslim olmuş durumda. Bu da bölgeye giden araçların daha dikkatli olmasını gerekitiriyor ancak sürücüler yine de önlem almadan Kartepe yolunu kullanınca kazalar da kaçınlmaz oldu. Maşukiye`de ikamet eden dört kişi bindikleri otomobile zincir takmadan Kartepe otel bölgesine çıkmak isterken kar yağışı nedeniyle buz tutuan yolda kaldı. Yukarı çıkamayan araç geldiği yere dönmek için geri geri gitti ancak yol kenarında bulunan dereye uçtu. Yaklaşık 30 metrelik dereye uçan araçtaki dört kişi tam bir saat kurtarılmayı bekledi.

 

ZİNCİRLERİ YOKTU

Olay şu şekilde gelişti; arkadaşlarıyla kışın en güzel hissedildiği Kartepe oteller bölgesine çıkmak isteyen Serkan Cirit, Mehmet Ağra ve Muhittin Ağra, İlhan Baş`ın idaresindeki 41 KR 138 plakalı otomobile binerek sabah 11.00 sıralarında Maşukiye`den Kartepe`ye doğru yola çıktı. Kar yağışının başlamasıyla birlikte Kartepe yolunda kar birikmeye başladı. Kar zincirinin olmadığı araç, Sisli Vadi bölgesine kadar çıktı ancak burada yolda kaldı.

 

30 METRE UÇTULAR

Kar zincirinin bulunmadığı otomobilin sürücüsü İlhan Baş, yola devam edemeyince geri geri gelerek yol kenarında bulunan alana aracı park etmek istedi. Araç bu sıra yolun alt kısmında bulunan dereye doğru kaymaya başladı. İçinde dört kişinin bulunduğu otomobil yaklaşık 30 metreden dereye uçtu. Araçta bulunan İlhan Baş, Serkan Cirit, Mehmet Ağra ve Muhittin Ağra yaralandı.

 

SAĞLIKÇILAR YOLDA KALDI

Bir aracın dereye uçtuğunu gören yol kenarındaki dinlenme tesisinde bulunan vatandaşlar durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. Hemen harekete geçen sağlık ekiplerinin olay yerine ulaşması da kolay olmadı. Kar yağışı nedeniyle yolda birken kar, zincirsiz olan ambulansların yolda kalmasına neden oldu. Güçlükle kaza yerine ulaşan sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. 

 

ARAÇTA SIKIŞTILAR

Mehmet Ağra ile Muhittin Ağra kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken sürücü İlhan Baş ile Serkan Cirit ters dönen araçta sıkıştı. Çevredeki vatandaşların yardımıyla araçtan önce Serkan Cirit çıkarıldı. Derede sedyeye yatırılan yaralı, güçlükle karla kaplı alandan ambulansa alındı. Sürücü İlhan Baş ise otomobilin kapısının kesilmesiyle araçtan çıkarıldı. Yaralılar olay yerindeki ambulanslarla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`ne sevk edildi.

 

DOĞA ŞARTLARI UĞRAŞTIRDI

Hastaneye kaldırılan yaralıların vücutlarında çok sayıda kırık olduğu öğrenildi. Kazadan akıllarda ise tedbirsiz davranarak zincirsiz yola çıkan sürücülerin dereye uçması ve yine tebrisiz müdehaleye gelen sağlık ekiplerinin yolda kalması kaldı. Yaralılar kıl payı kurtulurken yetkililer kış şartlarında zincirsiz yola çıkılmaması konusunda uyarıda bulundu. 

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ