KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’de anlamlı hizmet
Kartepe’de anlamlı hizmet
Güncel
01 Kasım 2012 Perşembe 15:01
  • 883
  • 0

Kartepe’de anlamlı hizmet

Kartepe Belediyesi, 42 aydır aralıksız bir şekilde cenaze evlerine yemek servisi yapıyor. Bu kapsamda şu ana kadar bin 629 cenaze evine 57 bin 15 kişilik yemek verildi
Kartepe Belediyesi, ilçede ikamet eden vatandaşların acılarını da paylaşarak, örnek bir sosyal belediyecilik anlayışı sergiliyor. Belediye ekipleri yakınlarını kaybeden vatandaşlara yemek ikramında bulunuyor. Bugüne kadar bin 629 cenaze evine 57 bin 15 kişilik yemek veren Kartepe Belediyesi`nin cenaze hizmetleri ilçe halkı tarafından takdir toplamakta. Acılı aileler, evlerine kadar gelerek taziyede bulunan belediye başkanı Şükrü Karabalık ve ekibine verdiği cenaze hizmetleri için teşekkür etti.
 
42 AYDIR UYGULANIYOR
Acılı durumda olan insanların yemek pişirmek istememesi toplumumuzda önemli bir yer tuttuğu için gelenek ve görenekler çerçevesinde cenaze evine konu komşu yemek götürür. Halkın içinden gelen ve halkla beraber olmaya özen gösteren Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da bu düşünceden hareketle belediye olarak cenaze evlerine yemek servisi uygulaması yapmakta. Hizmet, 2009 yılından bu yana 42 aydır uygulanıyor.
 
ÇORBA VE KEBAP
Ekip; 30 kişilik çorba, tas kebabı, pilav, ayran, tatlı, kolonyalı mendil ve çöp torbasından oluşan servisi imza karşılığı cenaze evine teslim etmekte. Başkan Karabalık, “Halkımızın hem sevinçli hem de acılı gününde yanlarında olup, onlara destek olmak bizim görevimiz. Bu görevimizi çalışma arkadaşlarımızla birlikte aksatmadan yerine getiriyoruz” dedi. Ayrıca mezarlık işleri ekipleri ücretsiz cenaze hizmetleri kapsamında; cenaze yıkama, defin işlemleri, cenaze yakınları için otobüs tahsisi işlemlerini de gerçekleştirmekte.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ