KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe'de kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı
Kartepe'de kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı
Güncel
05 Aralık 2010 Pazar 20:39
  • 2181
  • 1

Kartepe'de kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı

Kocaeli'nin kış sporları merkezi Kartepe'de dün öğle saatlerinden itibaren kar yağmaya başladı. Zirvede kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Türkiye'yi etkisi altına alan yağışlı hava, Kocaeli'de etkisini sürdürüyor. Dün başlayan sağanak yağmur, yüksek kesimlerde kara dönüştü. Bin 700 rakımlı Kartepe'de dün öğle saatlerinden itibaren yağmur, yerini kara bıraktı. Kar yağışı akşam saatlerinde 15 santimetreye kadar yükseldi.


The Green Park Otel Kurumsal İletişim Müdürü Birol Aydın, karın öğle saatlerinden başlayarak devam ettiğini söyledi. Bu yıl karın tahmin edilenden geç yağdığını, ancak kar kalınlığının, pistlerin kayağa açılabilmesi için istenen seviyeye ulaşmadığını ifade eden Aydın, ''Kar yağışı hem bizi hem de kayak tutkunlarını sevindirdi. Yağış devam eder ve kar kalınlığı 80 santimetre civarına ulaşırsa pistleri kayak tutkunlarının hizmetine açacağız.'' dedi.


Aydın, Kartepe'de uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen 18 kayak pisti bulunduğunu, 3'ünde telesiyej, 1'inde teleski olan pistlerin derecelerinin zor, orta ve kolay şeklinde değiştiğini belirtti. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ