KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’de yollar açık
Kartepe’de yollar açık
Güncel
04 Kasım 2009 Çarşamba 11:16
  • 1080
  • 0

Kartepe’de yollar açık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin en yüksek noktalarından biri olan Kartepe’de yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları trafiğe açtı.

Kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu Kartepe de Büyükşehir ekipleri yolların kapanmaması için harekete geçti. Karla mücadele için hazır bekleyen ekipler karla kaplı yolları sürekli açık tutmayı başardı.

 

KAR KALINLIĞI 50 SANTİMETRE
Kocaeli`nin en yüksek noktası olan Kartepe`nin 10 kilometrelik kısmında etkili olan kar yağışı, yolları yaklaşık 50 santimetrelik beyaz örtü ile kapladı. Pazartesi akşamı başlayan yağışlar nedeniyle harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri 24 saat süre ile bölgede çalışma yaptı. Greyder, loder ve tuzlama araçları ile yolları açmayı başaran ekipler vatandaşların yollarda sorun yaşamamasını sağladı.

 

EKİPLER HAZIR BEKLİYOR
Dün gece sona eren kar yağışının ardından yolların Büyükşehir ekiplerince açık tutulması dolayısıyla ulaşımda sorun yaşanmıyor. Kartepe`nin tüm köylerine de ulaşım rahatlıkla sağlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri yüksek kesimlerdeki köy yollarının bile ulaşıma kapanmaması için hazır beklediklerini belirterek, yoğun kar yağışının olacağı durumlarda bile personel ve kar araçlarının hazır bekletildiğini vurguladı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ