KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7917 TL
  • 6.4716 TL
  • 7.7687 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’deki bu işletmeler yıkılacak!
Kartepe’deki bu işletmeler yıkılacak!
Güncel
20 Kasım 2019 Çarşamba 15:15

Kartepe’deki bu işletmeler yıkılacak!

Kartepe’deki Uzunçiftlik Sapanca Yolu Caddesi üzerinde yer alan Alpet Petrol İstasyonu, Köfteci Erim, Foşam Restoran, Sümela Fırını, Aşina Çorba ve Jumbo Künefe’nin yıkım kararı işletmeleri şok etti.

Bölgedeki işletmelerin NATO Petrol Boru Hattı üzerine kurulu olduğu yıllardır bilinirken Kaymakamlıktan gelen aniden bir yazı ile yıkım kararının alınması başta buradaki firmalar olmak üzere herkesi şaşırttı.

Sapanca Yolu Caddesi üzerinde yer alan Alpet Petrol İstasyonu, Köfteci Erim, Foşam Restoran, Sümela Fırını, Aşina Çorba ve Jumbo Künefe’nin yıkım kararının resmi yazı ile kendilerine bildirilmesi ile şok yaşayan işletmelerin nasıl bir yol izleyecekleri merakla beklenirken böyle ani bir kararın neden alındığı üzerine de dedikodular yapılmaya başlandı.

Edinilen iddialara göre Ak Parti eski Yöneticisi Mehmet Uzunoğlu’nun da ortak olduğu Jumbo Künefe’nin bölgeye şube açmasıyla bu kararın alınma ihtimali üzerinde duruluyor.

DİĞER HABERLER

KESMAR'dan alacağı olanlar dikkat!

KESMAR'dan alacağı olanlar dikkat!

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde 1990 yılında kurulan ve 28 yıldır 8 şubesiyle hizmet veren süpermarket zinciri KESMAR İnşaat Taahhüt Gıda ve Turizm Pazarlama Sanayi İçi ve Dış Ticaret Limited Şirketi konkordato talebinde bulunmuştu. İnşaat işleri dolayısıyla sıkıntıya giren firm için Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi kesin mühlet kararını açıklamış, şirket için 1 yıl kesin süre tanınmıştı. KESMAR ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ