KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeli çocuklar doyasıya eğlendi
Kartepeli çocuklar doyasıya eğlendi
Güncel
21 Kasım 2012 Çarşamba 13:27
  • 974
  • 0

Kartepeli çocuklar doyasıya eğlendi

Çocuk haklarından bihaber olduğumuz bir dönemde Kartepe Belediyesi, ilçe genelindeki çocuklar için çok özel bir program düzenledi. Çocuklar, kendi günlerinin tadını çıkardı

Kartepeli çocuklar, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü`nü doyasıya kutlandı. Kartepe Belediyesi, kent konseyi ve çocuk meclisi tarafından düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde kendi günlerini doyasıya kutlayan çocukların keyfine diyecek yoktu. Etkinlikte miniklerin heyecanını paylaşan belediye başkanı Şükrü Karabalık, kent konseyi başkanı Av. Hülya San Şener ve çocuk meclisi başkanı Ayşen Zobooğlu Dünya Çocuk Hakları Bildirgesi`ni imza altına aldı. 

 
SÜRPRİZ HEDİYELER
Kartepeli minikler sürpriz hediyeler eşliğinde renkli gösterilerin yer aldığı programda eğlencenin doruğuna çıktı. Kutlama etkinliğine; gençlik hizmetleri ilçe müdürü Erol Arutan, 17 Ağustos Mahalle Muhtarı Mustafa Çelik, belediye başkan yardımcısı Mehmet Filiz, okul müdürleri ve öğretmenleri ile öğrenciler de katılım sağladı. Salona girişte miniklere Kartepe Çocuk Dergisi, Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi, patlamış mısır ve ‘Her çocuk doğuştan haklarına sahiptir` sloganın yazılı olduğu kalemlerden dağıtıldı.
 
OYUNLAR OYNADILAR
İstiklal Marşı`nın söylenmesinin ardından salonu dolduran minikler palyaçolar ve gösteri ekibi eşliğinde çeşitli oyunlar oynadı. Kartepe Çocuk Meclisi Başkanı Zobooğlu yaptığı konuşmada, “Her çocuk haklarıyla doğar. Haklarımızın olması demek; bizlerin doğduğumuz andan itibaren sağlıklı, iyi bakımlı, uygun eğitimi alarak, ilgi ve sevgiyle tüm hayati koşulların sağlandığı koşullara sahip olmayı istemimiz demektir. Gelecekte iyi bir dünyada yaşamak istiyorsak haklarımızı öğreneceğiz” dedi. 
 
SİZLERİ ÖNEMSİYORUZ
Kent konseyi başkanı Av. Hülya San Şener geleceğin çocuklara ait olduğunu söylerken belediye başkanı Şükrü Karabalık ise, “Çocukların eğitimi, bedensel, ruhsal ve toplumsal bakımdan sağlıklı olmaları hepimizin görevi. Bu amaçla yayınlarımız arasında yer alan Kartepe Çocuk Dergisi ile sizlerin düşüncelerini paylaşıyoruz ve önemsiyoruz. Bunu da sizlerden gelen talepleri meclisimizde görüşerek karara bağlamaktayız” diye konuştu. Program ‘Sihirbaz Kamuran` gösterisinin ardından izlenen Buz Devri filmiyle son buldu.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ