KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeli esnaf bilgileniyor
Kartepeli esnaf bilgileniyor
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 13:28
  • 808
  • 0

Kartepeli esnaf bilgileniyor

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, pazarcı ve hurdacı esnafını bilgilendirdi, çeşitli konularda uyararak sıkıntıları paylaştı

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçede çeşitli işkollarında faaliyet gösteren esnaf gruplarıyla biraraya gelmeye devam ediyor. Özellikle çevre konusunda duyarlılığa dikkat çekmek ve son yasal düzenlemeler hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantılarda pazarcılar ve hurdacılarla bir araya gelen belediye yetkilileri esnaftan beklentilerini de aktardı. İki farklı oturum halinde gerçekleşen bilgilendirme toplantılarının ilki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde Kartepeli pazarcı esnafıyla yapıldı. 

 
İKİ OTORUM ŞEKLİNDE
Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Bali Holat, zabıta müdürü Selman Çelik, Kartepe Pazarcılar Dernek Başkanı Muharrem Küçük ve pazarcı esnafının hazır bulunduğu bilgilendirme toplantısında yeni Pazar Yönetmeliği`nin getirdiği yükümlülükler, pazar yerlerindeki eksiklikler ve talepler katılımcılara aktarıldı. Çevre koruma ve kontrol müdürü İlknur Şakar, zabıta müdürü Selman Çelik ile ruhsat ve denetim müdürü Semra Begeç`in nezaretinde hurdacılarla gerçekleşen buluşmada ise, görsel ve çevresel kirlilik konusunda uyarılarda bulunuldu. 
 
ESNAFI UYARDI
İşletme sahiplerinden çevreyle ilgili kanunun öngördüğü tüm önlemleri almasını bekleyen belediye yetkilileri, hurdacılardan daha düzenli bir görünüm sergilemelerini de istedi. İkinci el metal ürün satışı yapan esnaftan da iş yerlerinde demir hurdası bulundurmamasını isteyen zabıta müdürü Selman Çelik, belediyenin ve kanunların öngördüğü düzenlemelere esnafın gereken önemi göstereceğine inandığını belirtti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ