KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9483 TL
  • 6.5689 TL
  • 7.8021 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeli firma çikolatanın içine Viegra koymuş!
Kartepeli firma çikolatanın içine Viegra koymuş!
Polis-Adliye
14 Ocak 2020 Salı 11:49

Kartepeli firma çikolatanın içine Viegra koymuş!

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı. Listeye giren Kartepe'deki Toleda Kahve ve İçecek Sanayi fabrikasının ürettiği çikolatalarda cinsel gücü arttırıcı maddelere rastlandı.

Bakanlığın yayınladığı listede laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu. Kocaeli'den ise 3 firma bu listeye girdi.

Listeye giren Kartepe'deki Toleda Kahve ve İçecek Sanayi fabrikasının ürettiği “Drill Chocolate 4 in 1 ve Performance 24 gr” adlı ürünlerin içinde Sildenafil ve Tadalafil'e rastlandı. Bu iki hammaddenin erkeklerde cinsel gücü arttıran ereksiyonu engelleyen enzimleri bloke etmeye yarayan maddeler olduğu ortaya çıktı.

 

DİĞER HABERLER

Palu davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Palu davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal'ın (8) kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 6 üyesinin yargılanmasına devam edildi. Cumhuriyet savcısı, Tuncer Ustael hakkında Meryem Tanhal'ı 'nitelikli öldürme' ve 'tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürmek' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu, 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçundan 5 yıl, 'Meryem Tanhal'a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak' suçundan 6 yıl hapis cezası talep etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ