KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeliler geri dönüşüme destek oluyor
Kartepeliler geri dönüşüme destek oluyor
Güncel
16 Aralık 2011 Cuma 17:52
  • 1715
  • 0

Kartepeliler geri dönüşüme destek oluyor

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün başlattığı geri dönüş çalışmasına Kartepeliler destek olmaya devam diyor

Kartepe`nin havasının, suyunun ve toprağının kirlenmesini önlemek amacıyla Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü öncülüğünde ilçe genelinde yürütülen eğitici çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. İlçe halkını geri dönüşebilir atıkların toplanması konusunda destek olmaya davet eden müdürlük ekipleri gördükleri ilgi karşısında duyarlı vatandaşlara teşekkür ediyor. Çevre koruma ve kontrol müdürü İlknur Şakar, elektronik atıkların geri dönüşüme kazandırılması yönünde yürüttükleri çalışmaya halkının ilgi gösterdiğini söyledi.

 

 

7`DEN 77`YE
Şakar, “Özellikle elektrikli ve elektronik atıkların üretiminden başlayarak nihai bertarafına kadar atıkların oluşumu ve bertaraf edilecek atık miktarının azaltılması amacıyla uygulanan tekrar kullanım, geri dönüşüm ve diğer geri kazanım yöntemlerinin desteklenmesi, teşvik edilmesi ve aynı zamanda bunların bertaraf edilmesiyle ilgili gerekli eğitimleri ilçe genelinde 7`den 77`ye uyguladık. Kartepe halkını geri dönüşüm konusunda bilinçlendirme adına yürüttüğümüz çalışmalar aralıksız sürecek” dedi.

 

 

BİZİ ARASINLAR
Kartepe sınırları içinde başta okullar olmak üzere toplanan elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşüm firmasına ulaştırılmasını da sağladıklarını kaydeden Şakar, “Başta okullarda olmak üzere ilçe genelinde topladığımız elektronik atıklar müdürlüğümüz ekiplerince geri dönüşüm firmalarına teslim ediliyor. Bu konuda faaliyet gösteren Exitcom`a teslim edilen elektronik atıkların toplanması konusunda yapılacak ihbarları beklemekteyiz. Vatandaşlarımız evlerinde oluşan elektronik atıklar için 373 62 41 nolu telefon ile lütfen bizlere ulaşsın” diye konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ