KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’nin bütçe açığı çok fazla
Kartepe’nin bütçe açığı çok fazla
Güncel
03 Nisan 2010 Cumartesi 17:30
  • 2592
  • 24

Kartepe’nin bütçe açığı çok fazla

Kartepe Belediyesi’nin SP’li meclis üyesi olan ve yapılan meclis toplantısında faaliyet raporuna red oyu veren Atilla Altınkaya, Kartepe Belediyesi’nin bir yılda oluşan bütçe açığının çok fazla oluduğunu söyledi.

Kartepe Belediye Meclisi nisan ayı toplantısı yapıldı. 23 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis, ayrıca belediyenin internet sitesinden canlı yayınladı. Gündem maddeleri arasında faaliyet raporunun oylanmasıydı. Faaliyet raporunun onaylanmasında SP`li meclis üyesi Atilla Altınkaya red oyu kullandı. Altınkaya, 2009 yılı içerisinde 7 milyon 261 bin 542 TL`lik bir bütçe açığı oluştuğuna dikkat çekerek 1 yıllık bir süre için bu rakamın çok fazla olduğunu belirtti.
 

HİZMET YOK, AÇIK ÇOK
Kartepe Belediyesi`nde gider kalemlerinin abartı derecesinde fazla olduğunu belirten Altınkaya, gelir kalemlerinin ise olması gereken rakamların çok altında olduğuna dikkat çekti. Atilla Altınkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kartepe gibi bir değer için, mali tablonun ilk yılı borçla kapatması endişe verici. Kent meydanı, hastane, büyük bulvar yollar, kamulaştırma faaliyetleri, sosyal tesisler gibi önemli yatırımların hiçbiri yapılmamışken, bir yılın sonunda bu kadar borç yapan bir belediye yönetimi, bir de bu yatırımlardan sonra nasıl bir borçlanmayla belediyeyi teslim edecek doğrusu endişe ve merak içindeyim.”
 

ZİRVE HALKA AÇILMALI
Altınkaya ayrıca, ilçeye adını veren Kartepe`nin, sadece zengin bir işadamının tekelinde olmasını kabullenemediğini belirterek, şunları kaydetti: “Belediye, Kartepe`nin zirvesine bir sosyal tesis kurarak, buraları gerçek sahibi olan Kartepe halkının kullanımına açması gerekiyor.  Kartepe Belediyesi belirli saatlerle buraya ücretsiz servisler düzenlemeli ve halkın yapılacak tesislerden yararlanmasını sağlamalı. 49 yıllığına bir dağı turizm adıyla zengin bir işadamına kiralamanız, bunun önündeki engel olamaz.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ