KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’ye dev alışveriş merkezi
Kartepe’ye dev alışveriş merkezi
Güncel
23 Aralık 2009 Çarşamba 10:34
  • 1880
  • 1

Kartepe’ye dev alışveriş merkezi

Kartepe ilçesine bağlı Arslanbey’de inşa edilen Kartepe AVM, bölge halkının tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı gibi sosyal yaşamlarını da renklendirecek

Kartepe ilçesine bağlı Arslanbey`de dev bir alışveriş merkezi inşa ediliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin yan kuruluşlarından Kent Konut tarafından projelendirilen, Eceserra İnşaat tarafından yapımına başlanan Kartepe AVM, bölgede oturanların hayatını kolaylaştıracak. Ticaret merkezi ve sosyal tesislerle bölge halkı tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, aynı zamanda sosyal yaşamlarına renk gelecek.
 

DÜĞÜN SALONU DA VAR
Bölgeye hakim bir konumda inşa edilen Kartepe AVM, 4 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde 3 bin 100 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. İçerisinde 1.170 metrekarelik market, 23 ila 45 metrekare arasında değişen 19 adet dükkan, 420 metrekarelik bir düğün, nikah ve konferans salonu, 420 metrekarelik bir cafe teras, 2 adet banka ATM`si bulunuyor.
 

OTOPARK BULUNUYOR
Kartepe AVM`de her yöne ulaşımı sağlayacak ulaşım noktasının yanı sıra yeşil alan da bulunacak. Aynı anda 100 aracın park edebileceği bir otoparka da sahip olacak. İzmit`e 13 kilometre uzaklıkta bulunan Kartepe AVM`ye şu an mevcut olan ring servislerle Suadiye, Derbent, Balaban, Maşukiye, Uzunçiftlik ve Köseköy bölgelerinden de ulaşmak mümkün olacak.
 

ÇOK YAKININIZDA
Kartepe AVM`nin bir diğer özelliği de bulunduğu bölgedeki 1780 adetlik Atakent Konutları, 405 adetlik Taçyaprak Konutları, 264 adetlik Doğakent Konutları, Tezcan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Yerleşkesi, Atakent Cami ve Arslanbey pazarı ile yılbaşından sonra yapımına başlanacak olan Atakent Sağlık Ocağı`na çok yakın olması.
 

DÜKKANLARIN SATIŞI
Kartepe AVM`nin 2010 yılının 8. ayında tamamlanması hedefleniyor. Bu projenin sadece Arslanbey bölgesine değil, civardaki tüm yerleşim alanlarına da hareketlilik getirmesi bekleniyor. Kartepe AVM içindeki 19 dükkanın satışı için banka kredi anlaşmaları yapıldı. Dükkanlar % 20`si peşin, 24 ay vadeyle, market ve düğün salonu % 20`si peşin, kalanı 60 ila 120 ay vadeli olarak satışa çıkarılacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ