KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
KASİAD’ın misafirleri Burkina Faso’dan
KASİAD’ın misafirleri Burkina Faso’dan
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 09:43
  • 886
  • 0

KASİAD’ın misafirleri Burkina Faso’dan

Kentimizin iş hacminin geliştirilmesi ve yeni fırsatlar elde edebilmesi amacıyla çalışmalar yapan KASİAD, Burkina Faso’dan gelen tekstil heyetine ev sahipliği yaptı

Kent ve bölgeye sunduğu iktisadi açılımların devamını sağlayarak ve üyelerinin iş hacmini her geçen gün genişleterek yeni fırsatlar elde edebilme sürecinde bilgi ve danışmanlık hizmeti veren Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), kentimize uluslararası fayda sağlamaya devam ediyor. 16 kişilik Burkina Faso heyetini ağırlayan KASİAD, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Konfederasyonu (TUSKON)`nun her yıl düzenlediği ‘Tekstil Zirvesi` adı altında ilimize gelen heyete hem kentimizi gezdirdi hem de ortak ticaret alanında görüşmeler yaptı.

 
KENTE CANLILIK GELDİ
Heyetle yapılan görüşmelerin ardından, KASİAD tarafından Burkina Fasolı misafirlere  plaketler sunuldu ve sonrasında da kent merkezinde çarşı esnafıyla bir araya gelindi. KASİAD üyelerine ait fabrikaların da ziyaret edildiği etkinlikte, heyet esnaftan alışveriş yaparak kentimize canlılık kattı. Heyetin ağırlanmasının ardından akşam programında ise KASİAD binasında TUSKON Fas Temsilcisi Gökmen Ertaş`ın katılımı ve sunumuyla ‘Fas Ülke Tanıtım Toplantısı` gerçekleşti.
 
YOĞUN PROGRAM
Üyelerin sorularıyla daha da verimli hale gelen toplantıda konuşan Gökmen Ertaş, Fas`ın stratejik olarak Afrika ve Avrupa pazarına açılımında önemli bir coğrafi konuma sahip olduğundan bahsederek ülkenin ekonomisinin genel özelliklerine değindi. Ertaş, “Bölge Türkler`e açık çek yazmış durumda ve ticaret yapmak için birçok ülkeye göre daha uygun. Ancak son yıllardaki rekabet ortamı durumu 5 yıl içinde değiştirebilir” dedi. Toplantının ardından Ertaş'a, KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Baki Karaman tarafından plaket verildi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ