KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Katil kocaya 25 yıl hapis
Katil kocaya 25 yıl hapis
Güncel
17 Ekim 2012 Çarşamba 13:19
  • 2731
  • 1

Katil kocaya 25 yıl hapis

2010 yılında Maşukiye köprüsü altında eski eşi İlknur Büyükyazıcı’yı öldüren Kenan Aydoğdu, 25 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

16 Temmuz 2010 tarihinde İlknur Büyükyazıcı eski eşi Kenan Aydoğdu tarafından Maşukiye köprüsü altında silahla öldürülmüş olarak bulunmuştu. Olayın ardından soruşturma yapan ekipler cinayet zanlısı Kenan Aydoğdu`yu Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi`nde yakalanmıştı. Sanık Aydoğdu, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı. 

 

İNDİRİM İSTEDİ
Olayla ilgili davanın son celsesi Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Kenan Aydoğdu avukatı Güven Özbir, öldürülen İlknur Büyükyazıcı`nın kardeşleri Halim, Gökhan Büyükyazıcı ile avukatları Hüseyin Acurman ile avukat Seda Akyol katıldı. Davada sanık avukatı Güven Özbir müvekkilinin planlayarak değil kasten adam öldürmek suçundan hapis cezası almasını tahrik nedeniyle indirim istedi. 
 

25 YIL 10 AY HAPİS 
Mahkeme avukatı savunmasının ardından son söz olarak sanık Aydoğdu`ya söz verdi. Sanık Aydoğdu pişman olduğunu söyleyerek “Pişmanım, sonuçta o benim oğlumun annesiydi. Ancak o gün bana çocuğun senden olduğunu nerden biliyorsun deyince çıldırdım. Böyle olmasını istemezdim” dedi. Mahkeme kısa bir aranın ardından verdiği kararda sanığın 25 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ