KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
‘Devletin aracıyla her gün 200 km. okul servisine’ soruşturma açıldı
‘Devletin aracıyla her gün 200 km. okul servisine’ soruşturma açıldı
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 09:27
  • 3352
  • 16

‘Devletin aracıyla her gün 200 km. okul servisine’ soruşturma açıldı

12 Nisan tarihli gazetemizin bu köşesinde ‘Devletin aracıyla her gün 200 kilometre okul servisi’ başlığıyla bir yazı yayınlamıştık.

Bu yazıda Kocaeli Emniyet Müdürlüğü`nde görevli bir müdür yardımcısının, 34 AC 4665 plakalı Skoda marka makam aracıyla her gün çocuklarını Yahya Kaptan Mahallesi ile Acısu`daki okullara götürüp getirdiğini dile getirmiştik.
Haber gazetemizde yayınlanır yayınlanmaz büyük yankı uyandırdı. Biz bu aracı kullanan emniyet müdür yardımcısının adını özellikle yazmadık ve deşifre etmek istemedik.
Bizim amacımız devletin aracını kimsenin özel işlerinde kullanmaması gerektiğini dile getirmekti.
Çünkü polis arabalarına neredeyse gramla yakıt verilirken bir emniyet müdür yardımcısının kendisine tahsis edilen araçla her gün 200 kilometreye yakın yol yapması büyük bir yanlıştı.
Şimdi Kocaeli Emniyet Müdürlüğü içinde bu olayla ilgili bir soruşturma açılmış.
Daha doğrusu soruşturma değil de olayı araştırmak üzere 2. sınıf emniyet müdürlerinden araştırmacı Mehmet Kavi bu olayla ilgili görevlendirilmiş.
Gerçi bu olayın neresi araştırılacak bilmiyoruz ama en azından böyle bir araştırma yapılması bile önemli.
Oysa emniyet müdür yardımcısının şoförüne bile sorulsa iş ortaya çıkacaktır. Çünkü bu aracın her gün bu yolu gittiğini emniyette bilmeyen yok.
Ama her şeye rağmen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü`nün araştırma yapması bile bir iştir. Bakalım bu araştırmadan bir şey çıkacak mı?
Hep birlikte göreceğiz.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ