KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Motali’de fasıl keyfi
Motali’de fasıl keyfi
Yaşam
03 Nisan 2010 Cumartesi 09:10
  • 2904
  • 0

Motali’de fasıl keyfi

Türk sanat müziği tutkunları ve arada sırada dostlarıyla fasıl keyfi yapmak isteyenler için, Kartepe Motali Restoran doğru adres. Nezih bir ortamda, hem yemek yiyin hem de fasılın tadını çıkarın.

Bu hafta, sizi fasıl keyfini doya doya yaşayacağınız bir mekana götüreceğiz. Bir akşam vakti, yolumuz  Maşukiye`deki Motali Restoran`a düştü.  Kayak merkezine çıkarken ilk restoran olan Motali Restoran‘da cuma ve cumartesi akşamları inanılmaz eğlenceli, Türk sanat müziğinin neşeli örneklerinin çalındığı bir fasıl akşamı yaşayabilirsiniz. İzmit`in değerli Türk sanat müziği sanatçılarının, birbirinden güzel parçalar seslendirdiği bu fasıl gecesinde, siz de bir anda kendinizi sahnede bulabilirsiniz.

BİR ŞARKI DA SİZ SÖYLEYİN

Fasılın büyülü ezgileri arasında, kendinizden geçip bir anda mikrofonu alıveriyorsunuz ve başlıyorsunuz söylemeye. Aslında size bu cesareti veren restoran sahibi Orhan Bayramin. Çünkü fasıl ekibinin içinde bizzat yer alıyor. Mekan sahibi bile söylerken sizin şarkılara eşlik etmemeniz imkansız. Ve müşterilerin sahne alması Motali`de adeta bir gelenek. Siz sahneye çıkmasanız bile, sanatçılar bir süre sonra size “Hodri meydan, benden iyi söyleyecek biri var mı”  diyor ve mikrofonu sizlere uzatıyor.

BİR KADEH RAKI VE…

Sonra, Agora Meyhanesi,  Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim, Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar ve daha nice güzel parça ardı ardına geliyor. Tabii, dilerseniz yanında bir kadeh rakı, şarap ya da bir başka içkiyle. Ama İsterseniz bir bardak meyve suyuyla da geceye eşlik edebilirisiniz. Biraz hüzünlü, biraz eğlenceli ezgilerle harika bir gece yaşıyorsunuz ki, ben ve Tülay Duran sizlere de şiddetle tavsiye ediyoruz.

KARADENİZ MUTFAĞINA YOLCULUK

Fasıl keyfini bu kadar anlattığımız yeter. Biraz da Motali Restoran`ın geniş mutfak yelpazesinden bahsetmek istiyorum. Bir kere şunu en baştan söyleyeyim: Motali Restoran ekmeğini, mutfağında bulunan taş fırında yapıyor. Yemeğinizi sıcacık ekmek eşliğinde yiyorsunuz. Ara sıcaklarda kiremitte peynir ve kiremitte mantar yer alıyor. Izgara et, pide ve salata çeşitlerinin yanı sıra, ana yemek olarak Karadeniz mutfağının hamsili pilavı, hamsi buğulaması, lahana çorbası, lahana sarması, balık çeşitleri ve tabii ki en önemlisi Motali kebap var.

RULO KEBAP!

Motali kebabın sırrı, ızgarada pişirilip üzerine mantar soteyle sos yapılmasında yatıyor. Oldukça leziz olan bu kebap türü bildiğimiz kebaplardan farklı. Motali kebap bonfile, tavuk ve salamdan oluşuyor.  Bu üçlü birbirine muhteşem bir şeklide sarılıp, rulo haline getirildikten sonra ızgarada pişiriliyor ve mantar soteyle soslanıp servis yapılıyor.
Bolulu aşçılar, Türkiye`nin en iyi aşçıları arasında yer alır. Motali kebabın bu kadar leziz olmasının bir sebebi de, bu kebabı yapan, usta Alaattin Aydemir`in Bolulu olması. “Aman dikkat!” diyoruz, “Motali kebap yiyeyim” derken, parmaklarınızı da yiyebilirsiniz.

MOTALİ OTEL ÇOK YAKINDA

Motali Restoran bünyesine yepyeni bir mekan eklemeye hazırlanıyor.  45 odalı, 90 kişi kapasiteli Motali Otel`i restorantın hemen yanında hizmete sunmaya hazırlanan Orhan Bayramin, “Otelde 30 kişi istihdam edeceğiz. Turizm belgesi alındı. Saunası, Türk hamamı, yüzme havuzu ve toplantı salonuyla, geniş bir yelpazede hizmet vereceğiz. Motali Restoran`a eğlenmeye gelen müşterilerimiz, kalacak yer problemi yaşamadan doyasıya eğlencenin tadını çıkaracak” dedi.

Motali`de fiyatlar

Motali Kebap: 16 TL
Pide çeşitleri: 8-10 TL
Izgaralar: 10-15 TL
Balık çeşitleri: 10-12 TL
Karadeniz mutfağı: 4-8 TL
Soğuk Mezeler: 4-10 TL
Ara sıcaklar: 4-5 TL
Salatalar: 4-6 TL

İLETİŞİM

Kartepe Cad., Çınarlı Mah.
No:38 Maşukiye-Kartepe
Tel :0262.354 32 39

Selvi ARI & Tülay DURAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ