KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7728 TL
  • 6.3865 TL
  • 7.0504 TL
Kocaeli Zirve
Çetenin cinayeti ortaya çıktı
Çetenin cinayeti ortaya çıktı
Polis-Adliye
16 Nisan 2010 Cuma 14:33
  • 6257
  • 2

Çetenin cinayeti ortaya çıktı

İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele bürosu ekipleri tarafından 6 ilde gerçekleştirilen operasyonda ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Çetenin silah alışverişi nedeniyle 2009 yılında Artvin’de Erol İnce isimli bir kişiyi öldürdükleri belirl

İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri bürosu İzmit başta olmak üzere İstanbul, Sakarya, Mersin, Antalya ve Artvin illerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlenmişlerdi. Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon sonrasında çetenin lideri olduğu ileri sürülen İmdat Akçelik ile birlikte 22 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan zanlıların ilimizdeki birçok kişiyi tehdit ederek üzerlerine kayıtlı ev, araba, arsa ve işyerlerini korkutarak kendi üzerlerine geçirdikleri iddia edilmişti. Çetenin mağduru olan çok sayıda kişi önceki gün emniyete gelerek şahıslarla ilgili olarak ifade verirken hepsinin şikayetçi oldukları öğrenildi.


ZANLILARIN İSİMLERİ

Çetenin lideri olduğu ileri sürülen İmdat Akçelik ile birlikte çetenin üyesi oldukları ileri sürülen ilimizden İ.Y., M.K., Y.F., S.E., G.A., E.Ç. ve diğer illerden S.Ü. B.K., T.G., Ö.Ö.T. ve Y.Ş. ile birlikte 22 kişinin ifadelerinin alınmalarına devam ediliyor. Zanlıların kendi nüfuslarını kullanarak belirledikleri kişilere giderek hiçbir gerekçe göstermeden ‘bana 30 bin TL borcun var” dedikleri bu parayı ödeyemeyenlerin ellerinden kendi üzerlerine kayıtlı iş yerleri, evleri, arabaları ne varsa aldıkları iddia edildi. Şahısların da çeteden korktukları için seslerini çıkartmadıkları ve şikayetçi olmadıkları iddia edildi.


PRES MAKİNESİ VE DETEKTÖR

Çetenin evlerine ve işyerlerine yapılan baskınlarda ise polisleri bile şaşırtacak mühimmat çıktığı iddia ediliyor. Çetenin Sapanca üstünde bir evden yönlendirildiği iddia edilirken iş yaptıkları yerin ise ilimiz merkez olduğu ve planların ilimizde yapıldığı iddia edildi. İddialara göre şahısların evlerinde yapılan aramalarda 15`e yakın silah, 500`e yakın yabancı ülkelere ait olduğu ileri sürülen sahte pasaportlar, kimlikler ve ehliyetler ile çok sayıda çek ve senedin ele geçirildiği öğrenildi. Zanlıların evlerinde ayrıca sahte pasaport ve belgeleri yapmak için pres makinesi ile Sapanca`da bulunduğu iddia edilen eve girenleri aramak için arama detektörü ile çok sayıda sahte evlilik cüzdanı ve doğum belgelerinin bulunduğu iddia ediliyor.


ARTVİN`DE CİNAYET İŞLEMİŞLER

Çetenin ilimiz dışında ayrıca Artvin`de silah alışverişi yaptığı da iddia ediliyor. Bu alışveriş nedeniyle 4 Ekim 2009 tarihinde Artvin`in Borçka ilçesinde çetinin silah alışverişi yaptığı ileri sürülen Erol İnce ile anlaşma sağlanamadığı öğrenildi. Çetenin üyelerinden Turgut Güner`in bu nedenle Erol İnce`yi silahla yaralandığı ancak Karadeniz Teknik Farabi Devlet Hastanesine kaldırılan İnce`nin iki hafta süren yaşam mücadelesinin ardından yaşamını yitirdiği öğrenildi. Cinayetin ardından olay yerinden kaçan Güner`in ise Sapanca`daki evde saklandığı ve operasyonda gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyon davası ile ilgili olarak savcılığın gizlilik kararı verdiği öğrenilirken, zanlıların ifadelerinin alınmalarına hala devam ediliyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ