KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kayıp 10 milyon aranıyor
Kayıp 10 milyon aranıyor
Güncel
28 Eylül 2009 Pazartesi 12:52
  • 1210
  • 0

Kayıp 10 milyon aranıyor

Polis, Mine Düztepe'nin hesaplarında görünmeyen 10 milyonun peşine düştü.

İşadamı Abdurrahman Sever`in öldürülmesiyle ilgili tutuklanıp cezaevine gönderilen Mine Düztepe`nin, karlı arazi satışı karşılığında Gebzeli işadamlarından 10 milyon lira civarında para topladığı belirlendi. Polis, Mine Düztepe`nin hesaplarında görünmeyen 10 milyonun  peşine düştü.

Asgari ücretle çalışan bir sekreter iken 2008 yılında kendisine ait Duru Gayri Menkul Danışmanlık firmasını kurarak emlak piyasasına giriş yapan Mine Düztepe, İşadamı Abdurrahman Sever`in öldürülmesiyle ilgili tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Mine Düztepe`nin kestiği milyonlarca lira değerindeki çeklerini ödememesi ve ardından da cinayete karıştığı tespit edilip tutuklanarak cezaevine gönderilmesi Gebze`de şok etkisi yarattı.

BİR YILDA GELEN SERVET
Bir yıl gibi kısa sürede, henüz 30 yaşındayken sıradan otomobillerden inip Gebze`de Q7 ile dolaşmaya başlayan Mine Düztepe`nin, yüksek karlı arazi alım satımı vaadiyle Gebze ve İstanbul`da birçok işadamından 10 trilyona yakın para topladığı tespit edildi. Mine Düztepe`nin karlı arazı alım satımı adı altında, merkezi İstanbul`da bulunan bir çok büyük firma, İstanbul ve Gebzeli iş adamları ile siyasetçilerinde aralarında olduğu çok sayıda kişiden topladığı paraların banka hesaplarında olmadığı ortaya çıktı.

BÜYÜK PARA ARANIYOR
Cinayetin işlenmesiyle ortaya çıkan ve giderek derinleşerek devam eden soruşturmada emniyet güçleri Mine Düztepe`nin işadamları ve firmalardan topladığı ancak hiçbir yerde izine rastlanamayan paraların peşine düştü.  Emniyet güçleri olayla ilgili çok yönlü soruşturmasını devam ettirirken, işadamları arazı alımı vaadiyle verdikleri paranın karşılığında verilen çeklerin karşılıksız çıkmasıyla ilgili ikinci bir şok daha yaşıyor.


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ