KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
Kaz gecesinde 1500 kişi BİR ARAYA GELDİ
Kaz gecesinde 1500 kişi BİR ARAYA GELDİ
Güncel
Nabi Yazıcı
17 Şubat 2018 Cumartesi 14:56
  • 851
  • 0

Kaz gecesinde 1500 kişi BİR ARAYA GELDİ

Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı tarafından düzenlenen Kaz Gecesi’nde protokol ve davetliler Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Düğün Salonu’nu doldurdu. Kalabalık salonu doldururken, siyasi partilerin de bir araya gelmesi ve geceye ilgi göstermesi sevindirici oldu.

Vakıf tarafından düzenlenen geceye Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, Fatma Kaplan Hürriyet, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü yöneticileri, oda başkanları, daire müdürleri, muhtarlar, iş adamları, sanayiciler, esnaflar, sanatçılar ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda; Kur-an'ı Kerim tilavetinde de bulunuldu.

 

Daha sonra programın açılış konuşmasını; Vakıf Başkanı Mehmet Irak gerçekleştirdi.  Birlik ve beraberlik mesajı veren Mehmet Irak, bu güne kadar vakıf olarak Türkiye'de ilkleri yaptıklarını vurguladı.  Irak, kendisini bu günlere getiren hayallerinin olduğun u da belirttiği konuşmasında, yaptıkları hizmetlerle herkese güzel örnek oluşturduklarını belirten Irak, tarih, tarih yazanlarla yaşanabileceğini söyledi. Programda; programa katkı sağlayan, destek veren, Vakfın etkinliklerine katkı sağlayan kişi ve kurumlara da plaket takdimi yapıldı.

 

Protokol konuşmaların yapıldığı etkinlikte; halk ozanları milli ve manevi değerleri içeren türküleri konuklar için seslendirdi.  Programın adına uygun olarak, programa katılan konuklara kaz eti ve pilav ikramında bulunuldu.  Programa gösterilen yoğun ilgi, vakıf yöneticilerini bir hayli memnun etti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ