KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Kaza olan sokaklara HIZ KASİSİ İSTEDİ
Kaza olan sokaklara HIZ KASİSİ İSTEDİ
Güncel
Nabi Yazıcı
24 Kasım 2017 Cuma 13:10
  • 738
  • 0

Kaza olan sokaklara HIZ KASİSİ İSTEDİ

Körfez Mimar Sinan Mahallesi Sefer Baygın Sokak’ta meydana gelen ve bir kişinin yaralandığı trafik kazası sonrasında, mahalle Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit, trafik akışının yoğun olduğu iki sokakta önlem alınması gerektiğini söyledi.

Muhtar Yiğit, UKOME’ye yazdığı dilekçesinde, Burç Sokak ve Sefer Baygın Sokak’ta ki trafik yoğunluğuna dikkat çekerek, ‘’Bu iki sokakta okul yolu olması ve konutların çok olması nedeniyle hem yaya, hem de araç trafiği fazla oluyor. Bu nedenle de yaya ve araç trafiğinin güvenliği açısından önlem alınması, acilen hız kesici kasislerin konulması gerekmektedir’’ dedi. 

 

Bölgede sık sık kazaların yaşandığını da belirten Yiğit verdiği dilekçede, ‘’ Bölgemizde yoğun trafik akışı olan, Burç sokak ile Sefer Baygın sokağın kesiştiği dört yol kavşağında hemen hemen her gün trafik kazası meydana gelmektedir. Mimar Sinan İlköğretim Okulu ve Modül Çelik Parkı’nın da bulunduğu bölgede yoğun konutlar vardır.

 

Öğrencilerimizin okula giriş, çıkışlarında ve oyun saatlerinde yaşanan bu kazaların can ve mal kaybına neden olmaması için, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın güvenli geçişlerini sağlamak adına hız kesici kasislerin ivedilikle yapılması gerekmektedir.

 

Bu hususta gereğinin yapılmasını ve tarafımıza bilgi verilmesini saygılarıma, arz ederim’’ dedi.

 

Dilekçesine kaza resimlerini de ilave eden Muhtar Yiğit, mahalle halkı adına bir an önce önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ