KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Kazalarda ölenler suçlu!
Kazalarda ölenler suçlu!
Güncel
22 Kasım 2010 Pazartesi 16:52
  • 2545
  • 1

Kazalarda ölenler suçlu!

Ulaştırma Bakanlığı, 8 yıldır tamamlanamayan Gölcük - Karamürsel yolunda meydana gelen kazalarda yaşamını yitirenleri suçlu buldu

Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya`nın Gölcük-Karamürsel duble yol projesi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi`ne temmuz ayında verdiği soru önergesine Ulaştırma Bakanlığı`ndan şok etkisi yaratan bir cevap geldi. Yapımına başlandığı 2002 yılından bugüne Gölcük Karamürsel yolunda meydana gelen trafik kazalarında 40`a yakın insanın hayatını kaybetmesi üzerine soru önergesi veren milletvekili Erenkaya bakanlıktan aldığı cevabı görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Bakanlığın verdiği cevapta “Yolda meydana gelen kazalar yolun tamamlanmamasından kaynaklanmıyor, kazalar büyük oranda sürücü kusurlarından kaynaklanıyor” ifadeleri yer aldı. Halen bitirilemeyen ve aydınlatma olmadığı için geceleri karanlık olan yolda meydana gelen kazalarda hayatını kaybedenler sorumlu tutuldu.
 

HALA BİTİRİLEMEDİ
Erenkaya`nın soru önergesinde 2002`de başlanan Gölcük-Karamürsel duble yolunun ne zaman bitirileceği, ihale bedeli, ihale maliyeti ile bitirme maliyeti arasındaki fark ve yolun neden bitirilemediği soruları yer aldı. Soru önergesine karşılık Ulaştırma Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı`ndan gelen cevapta ise yolun büyük oranda tamamlandığı iddia edildi. Cevap metninde Gölcük-Karamürsel duble yolun proje bilgilerine ve ihale bedellerine yer verildi. Yolun tamamlanabilmesi için bugüne kadar 7 ihale yapıldı. Cevap metninde ihale bedellerinin toplamının 98 milyon 70 bin lira olduğu belirtilirken ihale maliyeti ile bitirme maliyeti arasında fark hakkında net bilgiye yer verilmedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ