KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Göreve geldiğim gün revizyon yapmalıydım
Göreve geldiğim gün revizyon yapmalıydım
Kocaelispor
12 Nisan 2010 Pazartesi 18:28
  • 2003
  • 5

Göreve geldiğim gün revizyon yapmalıydım

Kocaelispor Kulübü Başkanı Muammer Çelik, Bizim Spor aracılığıyla kamuoyunun merak ettiği gerçekleri açıkladı.

Göreve geldiği gün köklü değişiklikler yapması gerektiğini vurgulayan Çelik, yönetim kurulu arkadaşlarının hissi davrandığını dile getirdi.

LİSANSLARI ONUR MESELESİ YAPTIM
Türkiye`de hiçbir kesimin Kocaelispor`un lisans alacağına inanmadığını çok iyi biliyordum. Ben ve bazı yönetici arkadaşlarım bu meseleyi onur meselesi haline getirdik. Çok fazla efor sarf ettik. İnanılmayacak zorluklarla karşılaştık. Çocuk gibi yalvardığım insanlar oldu. İlk maça lisansları yetiştiremedik, o gece sabaha kadar uyumadım. Şimdi o gün aklıma geldiğimde hala duygulanırım. Ama ne yaptıysak başarılı olamadık, asıl üzücü olan budur”.

YABANCILARDA İNANILMAZ YANILDIM
“Devre arasında yapmamız gereken transferler belliydi. Ancak teknik heyetten gelen rapor doğrultusunda transfer yapmak durumundaydık. Yabancı oyuncu transferinde inanılmaz yanıldım. Yabancı oyuncuları boşu boşuna transfer etmişiz. Maddi anlamda büyük paralar değil ancak takıma katkıları hiç olmadı. Bu nedenle kendimi suçlu hissediyorum. Transfer imkanı bulduktan sonra daha iyi adamlarla takımı takviye etmeliydi. Tabii bunun için de yeni bir tekin adamı takımın başına getirmeliydim. Buna imkan bulamadım”

TEK BAŞIMA KALDIM
Kocaelispor Kulübü Başkanı olarak ortada tek başına kaldığına dikkat çeken Çelik, “Kongre kararı almamızın ardından sıkıntılarımız bir kat daha arttı. Yönetimde tek başıma kaldım. Bazen düşünüyor, hayret ediyorum. Yaşardıklarıma inanamıyorum. Şu anda tesislerin tüm giderleri bana bakıyor. Burası bir fabrika ve çark dönmek zorunda, kimseden de destek göremeyince her şey benim önümde kaldı. Yılmıyorum, mücadelemi sürdürüyorum ve sonuna kadar savaşacağım.”

GÜVEN EROZYONUNA UĞRADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin kapısını başkaları gibi para için aşındırmadıklarını vurgulayan Muammer Çelik, “Biz yönetim olarak projeler ürettik ve bu projelerimize destek istedik. Ama maalesef hangi proje ile gitsek mantıklı karşılanmadık. Ülkemizde ne şehirler, ne belediye başkanları görüyoruz. İbrahim Karaosmanoğlu, eski yönetimlere verdiği destekle güven erozyonuna uğradı, bize de bu nedenle destek vermedi. Bu bizim için çok üzücüydü.

KURTULUŞ İÇİN FIRSAT VAR
Kocaelispor`un kurtuluşu için halen zaman olduğuna dikkat çeken Çelik, “KEV; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaelispor`un kurtuluşu için iki kapı. KEV`den tesisleri istedik, buna karşılık Baçtaki binayı kendileriyle takas konusunda hem fikir kaldık. Fakat Baçtaki binanın üzerinde bulunan hacizler önümüze engel çıktı. Kocaelispor`un kurtuluşu için tek yol, tesislerin Kocaelispor`a verilmesidir. Bu sağlandığı takdirde elimizde bulunan proje Kocaelispor`un kurtuluşunun ilacıdır.

HER ŞEY YAPILABİLİR
Kocaelispor için samimi olunmasının zamanının geldiğini vurgulayan Çelik, “Samimiyetsizlikler, havada kalan sözler Kocaelispor`a çok zarar verdi. Kocaelispor`u sevmeyebilirler ama Kocaelispor`un bu kentin markası olduğunu herkesin bilmesi gerekir. Bu marka yerlerde sürünüyordu, 33 kişilik yönetim bu markayı yerden aldı, ayağa kaldırdı ama yeterli desteği göremediğimizden küme düştük. Birazcık destek görseydik, Kocaelispor`un yeri burası olmazdı”

BASIN İNANILMAZ DESTEK VERDİ
“Kocaelispor Kulübü Başkanı olduğum süreçte ben ve yönetici arkadaşlarım en büyük desteği Kocaeli basınından gördü. Biz de onlara karşı samimi olduk. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Basınımızın bize verdiği desteği unutamam. Bize destek veren basın kuruluşlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onların desteği olmasaydı, Kocaelispor bugün kapısına kilit vurulmuş bir kulüp olurdu. Ben buna yürekten inanıyorum”

AÇLIK GREVİ GÖSTERİ DEĞİLDİ
Spor kamuoyunda yaptığı açlık grevini şov olarak yorumlayanların yanlış analiz yaptıklarına dikkat çeken Çelik, “Açlık grevi yapmamın nedeni Kocaelispor`un çaresizliğini duyurmaktı. İşin şovuna kaçsam, gider Cumhuriyet Parkı`na çadırı kurardım. Bu daha ses getirici olmaz mıydı? Benim açlık grevinden kastım kulübün içerisinde bulunduğu durumu azda olsa dile getirebilmekti. Sendikacıların girişimleri ile greve son verdim. Gerekirse yine yaparım”

REÇETEYİ KONGREDE AÇIKLAYACAĞIM
“Kocaelispor kurtulamaz, bu iş bitti diyenlere, kurtuluş reçetesini 27 Nisan`da kongrede açıklayacağım. Genel kurulumuza valimiz, Büyükşehir belediye başkanımız ve sivil toplum örgütlerinin değerli üyeleri ve Kocaelispor ile yakından ilgilenen her kurum ve kuruluşu kongremize davet edip projemizi burada açıklayacağız. İddia ediyorum, projemizi hayata geçirelim, Kocaelispor`un borcunu sıfıra indirip, yeniden bir kulüp inşa etme imkanı bulacağız”.

İYİ BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ
Sendikaların Kocaelispor`a bakış açısının değişmesinin bir umut olduğuna dikkat çeken Muammer Çelik, kongerede sendika temsilcilerinden üç yönetim kurulu üyesi alacağını ve güçlü bir yönetim oluşturarak takımı yeniden ayagğa kaldırmanın mücadelesi vereceğini dile getirdi. Güçlü bir yönetim oluşturacaklarını üzerine basarak söyleyen Çelik, Kocaelispor daha ölmedi, öldüremeyecekler diye görüş belirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ