KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
İBRAHİM SÜREYYA YİĞİT İ.Ö.O. Çanakkale’ye gitti
İBRAHİM SÜREYYA YİĞİT İ.Ö.O. Çanakkale’ye gitti
Eğitim
07 Nisan 2010 Çarşamba 10:30
  • 2683
  • 0

İBRAHİM SÜREYYA YİĞİT İ.Ö.O. Çanakkale’ye gitti

İbrahim Süreyya Yiğit İ.Ö.O. öğrencileri geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale’ye gezdi. Öğrenciler ilk kez katıldıkları bu geziden oldukça mutlu döndü

İzmit Tavşantepe Mahallesi`nde bulunan İbrahim Süreyya Yiğit İ.Ö.O. geçtiğimiz hafta sonu unutulmaz dakikalar yaşadı. Okulun 7 ve 8`inci sınıf öğrencileri için hafta sonu Çanakkale`ye gezi düzenlendi. Okulun ilk kez düzenledği gezi programının  ulaşım aracını Büyükşehir Belediyesi sağladı. Geziye okul müdürü İsmail Murat Alkan da katıldı. 90 öğrenci ve 5 öğretmenin katıldığı gezide öğrencilere Rasime Korzay, Gülay Köse, Hacer Yalçınkaya rehberlik yaptı. Geçtiğimiz cuma akşamı saat 23.00`de okul bahçesinden hareket eden öğrencileri, velileri yolcu etti.

TARİHİ VE TURİSTİK YERLER
İstanbul-Tekirdağ-Eceabat güzergahında iki rehber eşliğinde başlayan gezide öğrenciler; Namazgah, Seyyid Onbaşı-Alçıtepe, Seyyar Hastane, Şehitler Abidesi, Conkbayırı, 57. Alay Şehitliği-Ezineli Yahya Çavuş mekanlarını gezdi. Daha sonra öğrenciler Gelibolu`ya geçerek buradaki tarihi mekanları görme fırsatı yakaladı. Geziden oldukça memnun dönen öğrenci ve öğretmenler okul müdürü İsmail Murat Alkan`a teşekkür ederken, İsmail Murat Alkan da sağladıkları katkı için, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na teşekkür etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ