KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Kebapçı Selman’a siyasiler akın etti
Kebapçı Selman’a siyasiler akın etti
Güncel
24 Aralık 2010 Cuma 15:39
  • 5879
  • 7

Kebapçı Selman’a siyasiler akın etti

Bekirdere’de 1965 yılından bu yana hizmet veren Kebapçı Selman, yeni yerinde açıldı. Meşhur Kebapçı Selman’ın açılış etkinliğine siyasetçiler de akın etti

Bekirdere Mahallesi`nde 1965 yılından bu yana faaliyet gösteren Kebapçı Selman, yeni yerinde tekrar faaliyete geçti. Bir süre önce kamulaştırma nedeniyle binasının yıkılması üzerine işyeri değiştiren Selman Çalışkan, dört ay süren çalışmalarının ardından kapılarını müşterilerine açtı. Sanayi Bakanı Nihat Ergün`ün de katıldığı açılış töreninde protokol krizi de yaşandı. Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya ve Nedim Arsal açılışta bir süre ayakta kaldı.
 

AYRILMAK İSTEMEDİ
Protokole ayrılan yerlere başka davetlilerin oturmasından dolayı CHP milletvekili Hikmet Erenkaya ve eski milletvekili Sefa Sirmen ayakta kaldı. Yaklaşık 5 dakika ayakta bekleyen Sirmen ve Erenkaya, durumun fark edilmesi üzerine protokoldeki yerleri boşaltılarak oturtuldu. Arsal da 15 dakika sonra Sirmen`in yanına oturdu. Açılışta ilk konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Kendisine kamulaştırma yaparken yer teklifinde bulunduk. Fakat buradan ayrılmak istemedi. ‘En güzel köfte Kebapçı Selman`dan yenir` demek abartı olmaz” dedi.
 

MEMDUH OĞUZ DA GELDİ
Vali Ercan Topaca ise, “Kebapçı Selman`ın iyi iş yapması hem bizleri hem de devleti memnun eder. Vergisini veren her kişi vermeyenden daha hayırlıdır. Kendisine bol kazanç diliyorum” diye konuştu. Kocaeli eski valisi olan mevcut Isparta Valisi Memduh Oğuz da Selman Çalışkan ile dost olduğunu ifade ederek “Yaklaşık 3.5 yıl boyunca Kebapçı Selman`ı valilik toplantı salonu gibi kullandık. Orada çok sayıda üst protokol üyeleri yemek yedi. Kendisine ‘gel sana başka yer verelim` dememize rağmen kendisi bir türlü kabul etmedi. Şimdi de yine buradan kopamamış” diye konuştu.
 

BANA HAYIR DEMEMİŞ
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün de, Kebapçı Selman tarafından tek reddedilen kişinin kendisini olmadığını söyleyerek “Benim belediye başkanı olduğum dönemde kendisine Çenesuyu Parkı`nda yer verdim. Şehir merkezinde de yer verdim. Fakat kendisi kabul etmedi. Demekki sadece beni reddetmemiş. Kebapçı Selman`ın güzel işler yaptığına tanık olduk. Selman Bekirdere`yi sahiplendi” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından protokol üyeleri dualar eşliğinde açılış kurdelesini kesti.
 

HAYDAR BULUT DA GELDİ
Öte yandan açılışa Nihat Ergün, Ercan Topaca, Memduh Oğuz, Hikmet Erenkaya, İbrahim Karaosmanoğlu ve Sefa Sirmen`in haricinde İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Halil İbrahim Keleş, Derince eski belediye başkanı Ali Haydar Bulut ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliğe katılanlara etli pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ