KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Kendi evini kundakladı
Kendi evini kundakladı
Güncel
15 Nisan 2010 Perşembe 11:11
  • 2507
  • 0

Kendi evini kundakladı

Gültepe Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunan Karalar Bahar Apartmanın birinci katı evin sahibinin oğlu tarafından kundaklanarak ateşe verildi.

Gültepe Mahallesi Namık Kemal Caddesi No:74 adresinde bulunan Ümit Kara`ya ait olan 5 katlı binanın birinci katında ilginç bir yangın meydana geldi. 5 katlı binada çocuklarıyla oturan İsmet Kara ve ailesinin oturduğu apartmanda uyudukları sırada saat:10.00 sıralarında bir anda apartmanda dumanın kokusunu duydular. Hemen dışarıya çıkan aile küçük oğulları Birol Kara`nın kaçarak uzaklaştığını gördüler. Birinci kata indiklerinde ise evin yakıldığını görünce hemen durumu itfaiyeye haber verdiler. Kısa sürede itfaiye ekipleri olay yerine gelirken, olay yerine polis ekipleri de sevk edildi.


“KARDEŞİM YAKTI”
Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken ev sahibi İsmet Kara`nın oğlu Erol Kara kendi evlerinin yakanın kardeşi Birol Kara olduğunu polislere söyledi. Aralarında alacak verecek meselesiyle husumet olduğunu söyleyen ağabey Erol Kara “benden 5 bin TL aldı ancak 4 bin TL`sini verince kavga ettik. Ben ona birkaç tane de vurunca bana sürekli olarak tehdit sözleriyle dolu mesajlar attı. Son olarak da eve gelmek istedi ancak biz istemeyince de bunu yapmış. Evin camından içeriye girdikten sonra bütün eşyaları bir araya getirmiş ve yakmış” dedi. Bunun üzerine yangın yerinde olay yeri inceleme ekipleri de gelerek parmak izi çalışması yaptılar. Polis şimdi daha önceden de tehdit suçlamasıyla arandığı öğrenilen Birol Kara`nın yakalanması için soruşturma başlattı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ