KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Kent Bayramlaşması’nda harçlık rezaleti
Kent Bayramlaşması’nda harçlık rezaleti
Güncel
17 Kasım 2010 Çarşamba 16:16
  • 3056
  • 4

Kent Bayramlaşması’nda harçlık rezaleti

İbrahim Karaosmanoğlu’nun dağıttığı 10 TL harçlığı almaya çalışan çocuklar birbirlerine girdi. Kavga eden çocuklar dövülerek salondan çıkarıldı

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli Sivil İnsiyatif Platformu, Gönüllü Kültür Teşekkülleri ve Kocaeli Küçük Millet Meclisi tarafından organize edilen ve bu yıl 14.`sü düzenlenen Kent Bayramlaşması yapıldı. Daha önceki yapılan etkinliklere oranla daha kalabalık olduğu gözlenen bayramlaşma, Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Bayramlaşma töreninde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri Fikri Işık, Sibel Gönül, Eyüp Ayar, Muzaffer Baştopçu ve Hikmet Erenkaya hazır bulundu.
 

DURMUŞ KALMADI
Eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, belediye daire müdürleri, il müdürleri, vali yardımcıları, belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş da bayramlaşmak için törende yerini aldı. MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş bayramlaşmaya gelmesine rağmen partisinin etkinliğine katılmak için törenden erken ayrıldı. Bayramlaşmada katılımcıları sıkmamak ve bayramlaşmayı biran önce bitirmek için konuşmalar çok uzatılmadı.


SICAK DİYALOG

Etkinlikte Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve CHP`li milletvekili Hikmet Erenkaya arasındaki sıcak diyalog dikkat çekerken, Erenkaya`nın Ergün`ün söylediği her şeye kafa sallaması gözlerden kaçmadı. Bayramlaşma merasiminde ilk konuşmayı yapan İbrahim Karaosmanoğlu tüm Kocaelililer`in Kurban Bayramı`nı kutladı. Kocaeli Valisi Ercan Topaca da huzur, mutluluk ve barış temenni etti. Sanayi Ticaret Bakanı Nihat Ergün ise, “Bayramlarda yaşanan güzellikler bayram bittikten sonra da devam etmeli” diyerek şair Yunus Emre`den dizeler okudu.
 

MÜDAHALE ETTİ
Konuşmaların ardında kent protokolü ile katılımcılar bayramlaşmak için sıraya girerken, kuyruğun uzadıkça uzaması ve tokalaşmalar sırasında sohbetler edilmesi nedeniyle Karaosmanoğlu zaman zaman müdahale ederek anonslar yaptırtıp konukların hızlı davranmasını istedi. Bayramlaşmanın ardından katılımcılar ikram edilen etli pilav, ayran ve tulumba tatlısından yedikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Bayramlaşma esnasında bayram harçlığı dağıtmayan Karaosmanoğlu, Yunus Emre Kültür Merkezi içinde çocuklara harçlık verdi.
 

KAVGA ETTİLER
Bu esnada büyük bir rezalet yaşandı. Kapalı kapılar ardında bayram harçlığı dağıtan Karaosmanoğlu`ndan 10`ar TL harçlık alan çocuklar arasında kavga çıktı. Salon görevlileri ve zabıtalar harçlık yüzünden kavga eden çocukları döverek salondan çıkartmaya çalışırken, arkadaşlarından  “fazla harçlık aldı” diye dayak yiyen bazı çocuklar ağladı. Harçlık için kuyruğa giren çocuklar bir kapıdan alınıp harçlıkları verildikten sonra başka bir kapıdan dışarı çıkartıldı. Dışarıda çocuklar kavga ederken Karaosmanoğlu`nun içerde harçlık dağıtmaya devam etmesi dikkatlerden kaçmadı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ