KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kent Estetik Kurulu masaya oturdu
Kent Estetik Kurulu masaya oturdu
Güncel
30 Ekim 2010 Cumartesi 12:02
  • 1072
  • 0

Kent Estetik Kurulu masaya oturdu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente estetik görünüm kazandırmak amacı ile hayata geçirdiği Kent Estetik Kurulu, Derince ilçesindeki çalışmaların değerlendirildiği bir toplantıda bir araya geldi.

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın da yer aldığı toplantıda bölgede devam eden 106 ev ve 30 boş parseldeki estetik çalışmalar masaya yatırıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Estetik Kurulu`nun cephe iyileştirme projeleri devam ediyor. Kentin her noktasına yayılan estetik çalışmalarının daha kapsamlı ve etkin yürütülmesi amacı ile periyodik olarak gözlem ve değerlendirme toplantıları düzenleniyor. Bu toplantılarının bir ayağı ise Derince İlçesi`nde gerçekleşti. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesini temsilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tülay Esin, kurul üyeleri Yrd. Doç. Dr. Zeynep Gamze Mert, Mimar İmran Türkeş, Büyükşehir Belediyesini temsilen Mimar Ahmet Coruk ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü Estetik Kurulu personeli katılırken Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Başkan Yardımcısı Osman Ergin, İmar Müdürü Süleyman Akar, Estetik Kurul Derince Belediyesi Temsilcisi Mimar Fidan Tığlı katıldı. Derince`de D-100 Karayoluna cepheli binalarda uygulaması başlatılmış olan Cephe İyileştirme Projesi” ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar kent estetiği çalışmalarını çok önemsediğini bu yöndeki uygulamaların bir an önce başarı ile tamamlanması için gereken desteği sağladıklarının altını çizdi. Başkan Alemdar, estetik çalışmaların 3 aydır sürdüğünü ifade ederek önümüzdeki dönemde de bu projelerin hız kesmeyerek süreceğini vurguladı.

Cephe İyileştirme Projelerinin uygulamasında karşılaşılan başarı ve başarısızlıkların, bunların nedenleri ile ilgili belediyelerden bilgi edinme ve yerinde tespit yapma kararı alınan toplantıda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tülay Esin Derince`deki gelinen noktadan memnun olduğunu belirtti. Tülay Esin projelerdeki başarıların ve estetik güzelliğin diğer bina sahiplerini de örnek teşkil ettiğini açıklayarak bu sayede daha çok sayıda binanın estetik hale geleceğinin altını çizdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ