KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kent Konut işçileri Belde A.Ş’ye geçiyor
Kent Konut işçileri Belde A.Ş’ye geçiyor
Güncel
18 Aralık 2011 Pazar 15:36
  • 3139
  • 6

Kent Konut işçileri Belde A.Ş’ye geçiyor

Kent Konut bünyesinde çalışan bin işçi, 1 Ocak’ta tüm yasal haklarıyla birlikte belediyenin hizmet alım ihalesini kazanan Belde A.Ş.’ye geçecek

Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı Kent Konut bünyesinde çalışan yaklaşık bin işçi, 1 Ocak 2012 itibariyle haklarında herhangi bir kayıp yaşamadan yeniden Belde A.Ş. bünyesinde işbaşı yapacak. Büyükşehir bünyesinde çalışan işçileri ilgilendiren 2012-2014 hizmet alım ihalesini Belde A.Ş. kazandı. Geçtiğimiz yıl Kent Konut A.Ş. bünyesinde çalışan işçiler, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle Belde A.Ş.`ye geçecek.
 

BAŞKAN AÇIKLADI
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye meclisinin aralık toplantısında Belde A.Ş.`nin üstündeki yasağın kalktığını ve yeni ihaleyi Belde A.Ş.`nin kazanması nedeniyle tüm işçilerin tekrar Belde A.Ş. bünyesine alınacağını belirtmiş, tüm işçilerin haklarının da korunacağını söylemişti.
 

1 OCAK İTİBARİYLE 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nden yapılan resmi açıklamada ise “Belediyemizin hizmet alımı ihalesini belediyemiz şirketlerinden Belde A.Ş.`nin kazanması nedeniyle daha önceki ihalede yüklenici durumdaki Kent Konut A.Ş.`de çalışan bine yakın işçimiz her iki belediye şirketinin aralarında yaptığı protokolle tekrar 1 Ocak 2012 itibariyle Belde A.Ş bünyesinde işbaşı yapacaktır.
 

TÜM HAKLAR KORUNDU
Tüm işçilerimizin daha önce Kent Konut A.Ş.`deki çalışmalarından kaynaklanan hakları Belde A.Ş.`ye devrolmuştur. İşçilerimizin ücret, yıllık izin, tazminat vesaire haklarında hiçbir kayıp söz konusu değildir. İşçilerimizin muafakatı ile yapılacak olan işlemlerden işçilerimiz ayrıca yazılı olarak bilgilendirilecektir. Bu konumdaki tüm işçilerimize duyurulur” denildi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ