KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kentte adam gibi yönetici arıyoruz
Kentte adam gibi yönetici arıyoruz
Güncel
12 Aralık 2012 Çarşamba 10:52
  • 2902
  • 12

Kentte adam gibi yönetici arıyoruz

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen Maşukiye yapılmak istenen taş ocağıyla ilgili sert konuştu. Şen, “Tüm Kocaeli endişeli. Diyojen misali, halk olarak biz de yönetici arıyoruz” dedi
Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen Maşukiye`de yapılmak istenen taş ocağıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Herkesin endişeli olduğunu belirten Şen, konuyla ilgili konuşmayan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ı da eleştirdi. Şen, “Maşukiye halkı ayaklanmış, kent ayaklanmış, her gün gazetelerde kahvelerde bu konu konuşuluyor ve konunun ana gövdesini oluşturan yer senin yetki alanın içerisinde fakat beyefendi tek bir kelam etmiyor. Sanki bölgenin belediye başkanı başka birisi” diye çıkıştı.
 
KUSURA BAKMAYIN
Konuşmasına AKP`li İlyas Şeker`i eleştirerek devam eden Şen şunları söyledi: “Bir de şeker gibi bir vekilimiz tehdit eder gibi, ‘Ya hızlı trenden vazgeçeceğiz ya taşocağını yapacağız` diyor. Beyefendiye soralım bakalım bu projeye ihaleye çıktığında, herhangi bir fizibilite aşamasında Maşukiye`de taşocağı var mıydı? Alan müteahhit ve ihaleye çıkaran yetkililer hangi şartlarda anlaştılar? Şimdi taşocağı nereden çıktı. Kimse kusura bakmasın. 
 
YÖNETİCİ ARIYORUZ
Müteahhit firmaya daha az maliyet çıkarmak adına yapılan bu kıyağın bedelini, Kocaeli`nin doğası ve onun bizzat sahibi olan halkı ödemek zorunda değil, ödememelidir de. Gündüz vakti, elinde fener ‘adam arıyorum adam` diye bağıran Diyojen misali, halk olarak biz de yönetici arıyoruz. Gerçekten halkçı, halkı istememesine rağmen bir şey yapmayacak basirette, sözde değil özde halkçı bir lider, bir yönetici arıyoruz” diye konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ