KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kerbela şehitleri anıldı
Kerbela şehitleri anıldı
Güncel
17 Aralık 2010 Cuma 16:04
  • 1253
  • 3

Kerbela şehitleri anıldı

Yaklaşık bin kişinin katıldığı etkinlikte okunan mersiyeler ve Kerbela’nın canlandırılması herkesi duygulandırdı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ehlibeyt Derneği tarafından düzenlenen Kerbela şehitlerini anma etkinliğine katıldı. Kerbela`nın derin acısını yüzyıllardır tüm inananların kalbinde taşıdığını söyleyen başkan Karaosmanoğlu, ‘`Aynı acıları yaşamamak için doğrudan ve faydalıdan yana olmalı, birlik ve beraberlik içinde güçlü olmalıyız`` dedi.
 

YÜREKLERİ DAĞLIYOR
Darıca Nene Hatun Stadı`nda gerçekleştirilen Kerbela şehitlerini anma ve Kerbela aşuresi matem törenine vatandaşın da ilgisi büyüktü. Törende, peygamber efendimizin torunları Hz. Hüseyin ile Hz. Hasan`a olan sevginin tüm inananların kalbinde olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu, ‘`İnsanın en güzel yol arkadaşı iyiliktir, güzelliktir. Kerbela`daki acı bütün inananların yüreğini dağlıyor`` diye konuştu.
 

KAN BAĞIŞI YAPILDI
Etkinlikte başkan Karaosmanoğlu`nun yanı sıra Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, kaymakamlar ve vatandaşlar hazır bulundu. Yaklaşık bin kişilik bir topluluğun katıldığı etkinlikte okunan mersiyeler ve Kerbela`nın canlandırılması herkesi duygulandırdı. Ayrıca Kızılay tarafından kurulan çadırlarda da kan bağışı yapıldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ