KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
KESK, 16 yaşında
KESK, 16 yaşında
Güncel
09 Aralık 2011 Cuma 14:13
  • 1001
  • 0

KESK, 16 yaşında

KESK’in kuruluşunun 16. yıl dönümü nedeniyle Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nde basın açıklaması ardından da çeşitli etkinlikler gerçekleşti

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi KESK`in kuruluşunun 16. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen basın açıklaması ve etkinliklere ev sahipliği yaptı. Etkinlik, KESK`e bağlı sendikaların şube başkanlarının, üyelerinin ve çeşitli siyasi partilerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. KESK Dönem Sözcüsü ve BES Kocaeli Şube Başkanı Akın Şişman yaptığı açıklamada, “Bundan tam 16 yıl önce, sendikal hak ve özgürlüklere yapılan tüm baskılara rağmen KESK kuruldu. Emekçilerin kul anlayışından örgütlü topluma giden yolu açma hedefiyle onlarca yıldır sürdürdüğü mücadele tarihi, aynı zamanda KESK`in tarihidir. Bu ülkenin emeği ile geçinen tüm kesimlerinin önünde her zaman zorlu süreçler, mücadeleler olmuştur” dedi.
 

MÜCADELE GÜNÜDÜR
Şişman, “Geçmişte mücadelemizi engellemeye çalışanlar, tarihin çöplüğündeki yerini alalı çok oldu. KESK ise kuruluşundan bu yana önüne çıkarılan tüm engellemelere inat dimdik ayakta. Bugün bizim için sadece bir kutlama günü değildir. Aynı zamanda bizi kapı kulu olarak görenlere, baskılarla sindirmeye çalışanlara, grevli toplu sözleşme hakkımızı engelleyerek bizleri güvencesiz çalışma koşullarına, açlık sınırına yakın sefalet ücretlerine mahkum etmek isteyenlere karşı mücadeleyi yükseltme günüdür. Şimdi, 21 Aralık`ta kamu emekçilerinin grev hakkını yok sayanlara, işyerlerini boşaltarak cevap vermenin zamanıdır” diyerek konuştu. Etkinlik, açıklamanın ardından şiir dinletisi ve kokteylle program devam etti.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ