KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
KESK, hakim karşısına çıktı
KESK, hakim karşısına çıktı
Güncel
12 Ekim 2012 Cuma 15:03
  • 1183
  • 0

KESK, hakim karşısına çıktı

KESK’e bağlı 14 sendika yöneticisi 1 Mayıs’ta gerçekleştirdikleri eylem nedeniyle hakim karşısına çıktı. Mahkeme sonrası konuşan sendikacılar susmayacaklarını söylediler

KESK şube temsilcileri 1 Mayıs`ta gerçekleştirdikleri eylem nedeniyle hakim karşısına çıktı. 14 sendikacının yargılandığı mahkemeye 3 sendikacı katılmazken, KESK Mali Genel Sekreteri Ali Berberoğlu davayı izledi. 1 Mayıs`ta gerçekleştirdikleri eylem nedeniyle ilk kez hakim karşısına çıkan sendika başkanları mahkeme sonunda Adliye önünde basın açıklaması yaptı. 14 sendika başkanı hakkında açılan davaya 3 sendika başkanı katılmazken mahkeme 11 Aralık tarihine ertelendi.

 
UYARI NİTELİĞİNDE 
Adliye önünde bir araya gelen sendika temsilcilerine KESK Mali Sekreteri Ali Berberoğlu destek verdi. KESK  şubeleri adına konuşma yapan Yapı Yol–Sen Şube Başkanı Selahattin Pehlevan, “Bu mahkeme muhaliflere bir uyarı niteliği taşımaktadır. Sisteme karşı çıkan bizlere bir uyarı niteliğindedir. Ama biz haksız değiliz ve susmayacağız” dedi. Adliye önünde slogan atan kalabalık gruba destek vermek amacıyla ilimizde bulunan Berberoğlu “Bu tarz davranışlarla genel merkez bazında da karşılaşıyoruz. Öyle ki genel başkanımız defalarca sorguya alınarak, eylemlere neden katıldığı soruldu” dedi.
 
BOYUN EĞMEYECEĞİZ
İleri demokrasinin sadece ülkeyi yönetenler için geçerli olduğunu vurgulayan Berberoğlu “2012 yılına en geniş katılımlı 1 Mayıs`ımızı kutladık. Bu yılda tüm engellemelere rağmen resmi tatil olan bayramımızı geniş katılımla kutlayacağız. Örtülü tehtidlere boyun eğmeyeceğiz” diye konuştu. Berberoğlu`ndan sonra söz alan BDP İl Başkanı Mehmet Alçınkaya “İddianame tamamen siyasaldır, boyun eğmeyecek ve bayramımızı kutlayacağız” dedi. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ