KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
KESK, oturma eylemi yaptı
KESK, oturma eylemi yaptı
Güncel
25 Eylül 2010 Cumartesi 15:07
  • 1188
  • 1

KESK, oturma eylemi yaptı

KESK Kocaeli Şubeler Platformu geçtiğimiz yıl tutuklanan ve hala cezaevinde yatmakta olan KESK’li tutukluların serbest bırakılması için oturma eylemi yaptı

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, gerçekleştirdiği basın açıklaması ve oturma eylemi ile 14 Nisan 2009`da KESK`li yöneticilere yönelik yapılan tutuklamaları protesto etti. KESK`li tutukluların serbest bırakılmasını isteyen platform üyeleri Sabri Yalım Parkı İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. KESK dönem sözcüsü Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi başkanı Veysel Kaplan yaptığı basın açıklamasında, AKP`nin kendisine muhalif kesimleri bertaraf etmeye çalıştığını iddia etti.
 

NASİBİMİZ ALDIK
Kaplan şunları söyledi: “AKP`nin demokrasi anlayışı, toplumsal muhalefete ve eleştirilere kesinlikle kapalıdır. Her gün bir ilde muhalif kurumun birine yönelik gözaltılar ve tutuklamalar gerçekleşiyor. AKP demokrasisinden nasibini alanlardan biri de konfederasyonumuzun üye ve yöneticileridir. Adeta kuşatılma altına alınmak isteniyoruz.  Kürt sorununda ve çalışma yaşamında barışı, demokratik ilkeleri, özgürlükleri savunan konfederasyonumuz bu nedenle hedef haline geldi. 
 

SERBEST BIRAKIN
Eski ve yeni genel merkez yöneticileri gözaltına alındı. Hala 9 KESK`li arkadaşımız çeşitli cezaevlerinde tutuklu bulunuyor. AKP emek ve çalışma yaşamını yeniden dizayn etmek isterken engel olarak gördüğü KESK`i sindireceğini, pasifize edeceğini düşünüyorsa yanılıyor. Bizler bu baskılarla ilk kez karşılaşmadık. Tutuklu arkadaşlarımız daha fazla mağdur edilmeden derhal serbest bırakılsın.” Basın açıklamasının ardından KESK`liler yaklaşık yarım saat oturma eylemi yaptı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ