KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
KESK susmayacak!
KESK susmayacak!
Güncel
01 Aralık 2011 Perşembe 13:16
  • 847
  • 0

KESK susmayacak!

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, 2009’dan bu yana üyelerine yönelik yapılan gözaltı ve tutuklamalar karşı susmayacaklarını haykırdı

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, Merkez Bankası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Platform üyeleri,  28 Mayıs 2009`da KESK`li yönetici ve üyelere yönelik yapılan toplu gözaltı ve tutuklamaların neticesinde arkadaşlarına haksızlık yapıldığını iddia etti. ‘KESK dönem sözcüsü ESM Şube Başkanı Yener Çalışkan, AKP`li olmayan belediyeler ve tüm muhalif kesimlerin AKP`nin hedef tahtasında olduğunu söyledi. Çalışkan “AKP, kendisi gibi düşünmeyen, politikasına uygun hareket etmeyen herkesi düşman görüyor. Bunun doğruluğunu kanıtlamak için, sadece bir günlük gözaltı bilançosuna bakmak bile yeterli” dedi.
 

CEMAATİN POLİSİ
Çalışkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Evlerimiz, telefonlarımız, kurumlarımız, bürolarımız, siyasi binalarımız, sendikalarımız ve hatta özel yaşamlarımız cemaatin denetimindeki polisin gözetimi altında. Siyasi iktidarın yargıdaki kadroları oldukları izlenimini veren iki hakim, 25 arkadaşımızın 6`şar yıl 3`er ay cezalandırılmasına karar verdi. Bu davanın iddianamesini hazırlayan savcının kısa süre önce İzmir`de çıkar amaçlı suç örgütüyle ilişkili olduğu gerekçesiyle yetkileri elinden alınmıştı.  Bu karar siyasaldır.
 

GERİ ADIM YOK
Ceza konusu olan sendikalar ve özgürlüklerdir. Yargılanan KESK`tir. KESK`i yıldırmayı, sürdürdüğü emek ve demokrasi mücadelesini sekteye uğratmayı hedefleyen bu tutum amacına ulaşamayacaktır. Bizler bu topraklarda gerçek bir demokrasi için mücadele etmenin zor, bedelinin de ağır olduğunu biliyoruz. Ancak, ‘Hak verilmez, alınır` söylemini ilke edinen, baskılarla mücadeleyi yükselterek cevap veren ‘Acıyı bal eyledik` diyen gelenekten gelen KESK yılmayacaktır. KESK geri adım atmayacaktır. ”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ