KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
KESK’ten birlik çağrısı
KESK’ten birlik çağrısı
Güncel
15 Aralık 2010 Çarşamba 14:48
  • 966
  • 0

KESK’ten birlik çağrısı

KESK Kocaeli Şubeler Platformu ve bazı işçi sendikaları Defterdarlık önünde bir araya gelerek, TBMM’de görüşülen torba yasaya tepki gösterdi ve birlik çağrısı yaptı

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, AKP hükümetinin kuralsız ve güvencesizliği ön gören torba yasa tasarısına tepki gösterdi. TBMM`de görüşülmekte olan torba yasaya karşı önceki akşam Defterdarlık binası önünde eylem yapan KESK`e, işçi sendikaları ve siyasi partiler de destek verdi. İşçileri ve kamu çalışanlarını mağdur eden, kuralsız ve güvencesiz çalışma kurallarını yasalaştıran maddelere karşı yapılan eylemde; işçileri ve memurları derinden etkileyecek maddelerin torba yasadan derhal çıkarılması istendi. Eylemde ilk açıklamayı KESK Dönem Sözcüsü Akın Şişman İşçi ve memurlara birlik çağrısında bulundu.
 

HİZMET-İŞ`E YÜKLENDİ
Şişman, “Torba yasa kamu emekçilerinin güvencesiz çalıştırılmasının önünü açacak. AKP kurnazca çıkardığı yasalarla tüm halk kesimlerini yoksullaştırıp, işçi ve memurların çalışma koşullarını güvencesizleştirdi. Gün birlik ve beraberlik günüdür” dedi. Belediye-İş Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Osman Şar ise yasanın geri çekilmesi için siyasi partilerden destek isteyen Hizmet-İş Sendikası`nı samimiyetsizlikle suçladı ve “Çözümü başka yerde aramayın. Bu tasarıyı çıkaranlardan biri de eski genel başkanınız Hüseyin Tanrıverdi değil mi? Başbakanlık genelgesi çıktığında sesiniz çıkmıyordu”  şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ