KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
KESK’ten vali ve emniyet müdürüne suç duyurusu
KESK’ten vali ve emniyet müdürüne suç duyurusu
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 13:46
  • 1882
  • 7

KESK’ten vali ve emniyet müdürüne suç duyurusu

İzmit'te asgari ücret zammı protesto eylemi sonrasında çıkan olaylar hakkında KESK Dönem sözcüsü Akın Şişman, Vali Ercan Topaca ve İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi
DİSK, KESK, TTB, TMMOB ve Halkevleri üyeleri, asgari ücrete yapılan zamları protesto etmek için dün akşam bir araya gelerek yürümek istemiş, ancak polisin engellemesi ile karşılaşmıştı. Çıkan olaylarda 2 kişi yaralanırken, KESK Dönem sözcüsü Akın Şişman düzenlediği basın toplantısında Vali Ercan Topaca ve İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. 
 
DİSK GENEL BAŞKANI OLAYLARI KINADI
Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun da katıldığı toplantıya KESK Dönem Sözcüsü Akın Şişman, Makina Mühendisler Odası Başkanı Nedim Kara, Genel İş Şube Başkanı Vedat Küçük, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer, BDP İl Başkanı Mehmet Alçınkaya ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Toplantıda konuşan Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "Asgari ücret talebiyle ilgili olarak tüm Türkiye'de büyük bir mücadele içerisindeyiz. 10 bine yakın üyesi bulunan DİSK olarak asgari ücret toplantılarına katılmak için Ankara'ya gideceğiz. Kocaeli Valisi ve yerel yönetimler olarak meydana gelen olayları kınıyorum" dedi. 
 
29 ARALIK'TA DA YÜRÜYÜŞ VAR
KESK Dönem Sözcüsü Akın Şişman ise yaptığı açıklamada çıkan olaylar sebebiyle Vali Ercan Topaca ile İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Şişman, "Yürüyüş yolu AKP'ye muhalif olanlara kapatılmış durumda. Eylemde onlarca arkadaşımız yaralandı. Talat Tunç arkadaşımızın kolu kırıldı. Üniversiteli genç Murat Aslan'ın ise omzu kırıldı ve Perşembe günü ameliyat olacak. 29 Aralık Cumartesi günü Saat 14.00'te yine yürüyüş yapacağız ve hakkımızı isteyeceğiz" şeklinde konuştu.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ