KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9386 TL
  • 6.5897 TL
  • 7.7378 TL
Kocaeli Zirve
Kesmar ile ilgili karar çıktı!
Kesmar ile ilgili karar çıktı!
Güncel
13 Ocak 2020 Pazartesi 11:08

Kesmar ile ilgili karar çıktı!

Kocaeli’nin önemli market zincirlerinden olan Kesmar ile ilgili görülen davada karar verildi. Kesmar Marketler'in sahibi Süleyman Keskin konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada, konkordato kapsamında davacı hakkındaki kesin mühletin 3 ay süre ile uzatılmasına karar verildi. Mahkeme ayrıca, davacı tarafça verilmiş olan teminat mektuplarının nakde çevrilmemesine, davacı şirketin üçüncü kişiler nezdinde bulunan alacaklarının haciz, muhafaza ve tahsil edilmesinin ve haciz ihbarnamesi gönderilmesinin önlenmesini istedi. Mahkeme, Kesmar Market ile ilgili banka hesaplarına kesin mühlet içerisinde bloke konulmamasına da karar verdi.

Bununla birlikte, kesin mühlet süresince rehinle temin edilmiş alacaklar nedeniyle rehnin paraya çevrilmesi yoluyla takip başlatılabileceği veya başlamış olan takiplere devam edilebileceğinden takip yapılamaması veya takiplerin durdurulmasına ilişkin tedbirin rehinli alacaklar yönünden uygulanmamasına, ancak rehinli alacaklar nedeniyle rehnin paraya çevrilmesi yoluyla yapılmış veya yapılacak takiplerde muhafaza tedbirleri alınmamasına ve rehinli malın satışına ilişkin işlemlerin yapılmamasına, muhafaza ve satışa ilişkin işlemlerin durdurulmasına karar verildi.

Kesmar Market ile ilgili bir sonraki duruşma ise 8 Nisan günü yapılacak.

Konu ile ilgili bilgiler veren Kesmar Marketler'in sahibi Süleyman Keskin, Kesmar Market'in süreçten çok iyi çıktığını belirterek şunları söyledi: ''200 kişilik çalışanımızla Kocaeli'de hizmet vermeye devam ediyoruz. Ekonomik sıkıntılarımızı atlattık, iş ortaklarımızla sorunsuz çalışmaya devam ediyoruz. Geçmişe dair borçlarımızı temizledik. Devlete ne vergi ne sigorta borcumuz var. Bize tanınan bu süreci bizde iyi niyetimizle götürdük. Sonuçta sıkıntılarımızdan kurtulduk. Kimseye bir kuruş borcumuz kalmadı. Ayrıca banka hesaplarımıza bloke konulduğu haberi yanlıştır. Böyle bir durum da asla yoktur.''dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ