KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kılık değiştirip patronunu dolandırdı
Kılık değiştirip patronunu dolandırdı
Güncel
17 Ekim 2010 Pazar 12:33
  • 4456
  • 0

Kılık değiştirip patronunu dolandırdı

Patronunun oğlunun kılığına giren muhasebeci genç kız banka hesabından 30 bin TL çekip kayıplara karıştı

Kocaeli Fuarı içinde bulunan Kuloğlu Düğün Salonu`nun sahibi İsmail Kul`un başına insanı hayrete düşürecek bir olay meydana geldi. Sürekli çalıştıkları bankaya giderek oğlu Berat Kul`un hesabında bulunan 30 bin TL`yi çekmek isteyen İsmail Kul, hesapta beş kuruş olmadığını öğrenince şoka girdi. Banka kayıtlarını inceleyen Kul ailesi, parayı çeken kişinin kısa bir süre önce işten ayrılan muhasebeci Aycan Coşkun olduğunu iddia etti.
 

OĞLUNUN KİMLİĞİYLE
Bankadaki kamera kayıtlarını incelediklerinde gerçeğin ortaya çıktığını söyleyen İsmail Kul, “Bankaya gittiğimizde eylülün 8, 13 ve 14`ünde oğlumun hesabından para çekildiğini gördük. Sahte evrak düzenleyen muhasebeci kız oğlumun kılığına girerek, oğlumun kimliğiyle vezneden para çekmiş. Üstelik parayı bankanın Sanayi şubesinden çekemeyeceği için İzmit`teki şubeye provizyon yaptırmış`` dedi.
 

İŞTEN AYRILMIŞ
20 yaşındaki Aycan Coşkun`un hasta olduğunu söyleyerek işten ayrıldığını ve bu olayın haftalar sonra ortaya çıktığını söyleyen İsmail Kul, “Alikahya`da oturan Aycan Coşkun`un ailesine ulaştık ve daha önce de aynı suçu işlediğini öğrendik. Aycan, şu anda oğlumun kimliğiyle dolaşıyor. Eskişehir`de kimlik bilgileri çıktı, ama kendisine ulaşamadık. Başımıza daha kötü şeylerin gelmesinden korkuyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ