KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Kilisede Noel’i kutladılar
Kilisede Noel’i kutladılar
Güncel
27 Aralık 2010 Pazartesi 08:24
  • 2721
  • 2

Kilisede Noel’i kutladılar

İzmit’te yaşayan protestanlar İzmit Protestan Kilisesi’nde Noel’i kutladı. Törende Noel’e özel olarak tiyatro ve kısa film gösterimi yapıldı

İlimizde yaşayan protestanlar bu haftaki ibadetlerinde Noel Bayramı`nı  kutladı. Tanrısal Söz`ün İsa Mesih`le beden alıp doğuşu anlamına gelen Noel Bayramı`nın İzmit Protestan Kilisesi`nde gerçekleştirilen töreninde tiyatro ve kısa film gösterimi yapıldı. Noel Bayramı`nın sık sık halk tarafından yılbaşı kutlamasıyla karıştırıldığına değinen İstanbul Protestan Kilisesi Vakfı`nın İzmit temsilcisi Emre Karaali şöyle konuştu; “Yılbaşı, Noel Bayramı`na yakın olmakla beraber hristiyanlık ile alakası olmayan bir kutlamadır.
 

TÜRKÇE İBADET
İzmit Protestan Kilisesi olarak 1999 yılından beri İzmit`te protestanların dini inançlarını karşılamalarına olanak tanımaktayız. Kilisemiz Türkçe ibadet eden, Türkiye`nin milli ve kültürel değerlerini yaşayan bir yerdir. Kutlamalarımızda da, ibadetlerimizde olduğu gibi enstrümanlar eşliğinde Tanrı`ya sevgimizin ifadesi olan ilahiler söyleriz.” Kutlama törenine vakfın Ruhani Lideri Carlos Nadrigal de katılırken tören esnasında görüntü alınmasına izin verilmedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ