KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kimliği olmayana deri vermeyin
Kimliği olmayana deri vermeyin
Güncel
27 Kasım 2009 Cuma 15:50
  • 736
  • 2

Kimliği olmayana deri vermeyin

Türkiye’de Kurban Bayramı’nda deri toplama yetkisine sahip tek kuruluş olan Türk Hava Kurumu, bu yıl da hayırseverlerin kurban derilerine ulaşmak için çalışmalarına başladı

Kurban Bayramı`nın birinci günü sabahı Perşembe Pazarı`nda toplanan Türk Hava Kurumu yetkilileri, sokaklarda deri bağışını kabul edecek arabaları hazırlayarak, çalışanlara geçici yetki kimliklerini dağıttı. Kurban Bayramı`nda kesilecek kurbanların derilerinin ülkemizde toplanması konusunda tek yetkili kuruluş olan THK, 78 görevli ve 28 araçla İzmit, Derince, Başiskele ve Kartepe ilçelerinde dolaşacak. THK İzmit Şube Başkanı İbrahim Balyan kurumun çalışma yöntemi hakkında bilgi verdi.
 

MUTLAKA KİMLİK SORUN
Kurban derilerini bağışlayacak kişilere seslenen Balyan; “78 görevlimiz sokak sokak dolaşacak. 20 görevlimiz de 3 kesimhanede görev aldı. Halktan destek bekliyoruz. Her deri için makbuz keseceğiz. Kurban derilerini bağışlamak isteyenler, THK yetkililerini kimliklerini sorsun. Yasal olmayan deri toplama ekiplerine kurban derilerini bağışlamasın. Kurban deri bağışı için kurumumuz harici bir araç gören duyarlı vatandaşlarımız 321 11 37 ya da 323 42 06 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirler” dedi.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ