KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kimseyle düşman değilim
Kimseyle düşman değilim
Güncel
02 Kasım 2012 Cuma 16:28
  • 3758
  • 3

Kimseyle düşman değilim

Jandarmanın Suadiye bölgesinde düzenlediği operasyon kapsamında tutuklanan ve 4 yıl 10 ay sonra tahliye olan Fikret Gündüz, tahliye olduktan sonra yaptığı ilk açıklamada hiç kimseyle düşman olmadığını söyledi

 

Suadiye`nin tanınmış simalarından, SUMOTAŞ`ın eski başkanı ve Demokrat Parti eski İl Başkan Yardımcısı Fikret Gündüz, İl Jandarma Komutanlığı`na bağlı ekiplerin 2008 yılının ocak ayında düzenlediği ‘Kanal 04` oprerasyonu kapsamında ‘çete lideri` olduğu iddiasıyla gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu. 4 yıl 10 ay sonra önceki gün çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Gündüz, Suadiye`deki benzinliğinde basın toplantısı düzenledi. 


DOSTLARLA YEMEK

Geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere çok sayıda dost ve arkadaşı tarafından ziyaret akınına uğrayan Gündüz, ilk açıklamasında hiç kimseye düşman olmadığını söyledi. Gündüz, bugün saat 12.00`de Suadiye`deki benzinliğinde dostlarına öğle yemeği verecek. Bayrampaşa Cezaevi`nde 1,5 yıl, Kandıra F 2 Tipi Cezaevi`nde 4 yıl, Silivri Cezaevi`nde 5,5 ay ve ikinci kez getirildiği Kandıra F 1 Tipi Cezaevi`nde 3,5 yıl olmak üzere toplam 4 yıl 10 ay hapis yattı. 


TUZAK KURULDU

İlk basın toplantısında çarpıcı ifadeler kullan Gündüz şöyle konuştu: “Sabit suçlarım yok. Bana oynanan oyunları devlet yeni fark etti ve tahliye oldum. Ticari rakiplerim tarafından senaryolaştırılmış güzel bir tuzak sonucu cezaevine girdim. Suçlamalar tamamen kolluk kuvvetleri tarafından hazırlandı. Ciddi sıkıntı ve sorunlar yaşadım. Ailem, işim bertaraf edilmeye çalışıldı. Ticari rakiplerin yemeğimi yedi, sonra dönüp arkamda bana çelme taktı. 


KARABALIK`LA SIKINTIM YOK
Artık tüm oyunlar geçmişte kaldı. Ailemin yanındayım, işimin başındayım. İllegal işlerin her zaman karşısındaydım, yine olacağım. Uyuşturucu ile asla işim olmaz. Adalete güvenim tamdır ve beraat da edeceğim.” Basın mensuplarının ‘Şükrü Karabalık`a kırgın mısınız?` sorusuna net bir yanıt veren Gündüz, Şükrü Karabalık`a kırgın ve kızın olmadığını, Karabalık`ın sadece geçmişte bazı yanlışlar, hatalar yaptığını söyledi. Gündüz, “Şükrü Karabalık`la sıkıntım yok” dedi.


SİYASETE GİREBİLİRİM

Karabalık ile aynı partide siyaset yaptıklarını hatırlatan Gündüz, “Karabalık`ı Suadiye Belediye Başkanı seçtik. Başkan seçildikten sonra girdiğim ihalelerde sürekli karşın çıktı. O zaman kendisine şunu söylemiştim; ‘Başkan biz seni belediye başkanlığı yap diye seçtik, ihale takipçiliği değil.` Yanlışı budur” şeklinde konuştu. Gündüz, siyasete yabancı olduğunu, bu işi pek bilmediğini fakat halkın istemesi halinde de siyasete girebileceğini sözlerine ekledi. 


50 MİLYON KAYBIM VAR

Cezaevine girmemiş olsaydı 2009 yılındaki seçimlerde Kartepe Belediye Başkanı`nın kendisini olacağını ileri süren Gündüz, kısa bir süre önce Frito Lay ile büyük sıkıntılar yaşayan SUMOTAŞ`la ilgili görüşlerini de açıkladı. Gündüz, “Ben yokken SUMOTAŞ`a çok oyunlar oynanmış. Ben olsaydım SUMOTAŞ bugün bu halde olmazdı” ifadesini kullandı. Gündüz, 4 yıl içinde kendi yokluğunda ise 50 milyon TL parasal kaybının olduğunu da belirtti.

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ