KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kimyacılar çalışmaları değerlendirdi
Kimyacılar çalışmaları değerlendirdi
Güncel
25 Aralık 2011 Pazar 13:04
  • 1077
  • 0

Kimyacılar çalışmaları değerlendirdi

Yılın son danışma kurulu toplantısını yapan Kimya Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, önümüzdeki dönem yapılacaklarını da konuştu

Kimya Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, yılda iki kez yapılan danışma toplantısının sonuncusunu gerçekleştirdi. Şube eğitim salonunda düzenlenen toplantıya; başkan Halim Karabekir, yazman Nükhet Köroğlu, sayman İsa Taşkıran ve üyeler katıldı. Toplantıda, özel sektörde çalışan kimya mühendislerinin oda üyeliğinin zorunlu kapsamda olduğu, bir kez daha ilgili kurumlara bildirilmesi, yasal süre içinde yanıt alınamayan işyerleri ve yöneticileriyle üye olmayanlar hakkında yasal işlem başlatılması gibi önemli kararlar alındı.

 

 

EĞİTİMLER VERİLECEK
LPG dolum istasyonlarında çalışanların eğitimli ve sertifikalı olması zorunluluğunun, akaryakıt istasyonlarını da kapsayacak şekilde genişletilmesinin de kararlaştırıldığı toplantıda; bölgesel danışma kurulları yapılması, yürürlükteki sorumlu müdürlük ve koku yönetmeliğiyle kimyasal maddelerin işlenmesi, depolanması ve taşınması konularının ayrıntılı olarak ele alınması, oda bünyesinde yapılan eğitim ve etkinliklerin şirketlere ve yönetimlerine tanıtımı için çalışmalar yapılması konuları değerlendirildi.

 

 

Esra AYDIN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ