KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kıpırdayan Dünya Karamürsel’deydi
Kıpırdayan Dünya Karamürsel’deydi
Güncel
12 Kasım 2009 Perşembe 13:51
  • 835
  • 0

Kıpırdayan Dünya Karamürsel’deydi

“Kıpırdayan Dünya” adlı tiyatro oyununu Karamürsel’de 450 kişilik öğrenci grubu izledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi depremi konu alan “Kıpırdayan Dünya” adlı tiyatro oyununu sahnelemeye devam ediyor. İlköğretim öğrencilerini depreme karşı bilinçlendirmek amacıyla hazırlanan eğitim amaçlı “Kıpırdayan Dünya” adlı tiyatro oyunu son olarak Karamürsel Kültür Merkezi`nde sahneledi. 2009-2010 eğitim-öğretim yılının üçüncü oyununu, Karamürsel Atatürk ve Karamürsel Amiral İlköğretim Okullarından 450 kişilik öğrenci grubu izledi.
 


HEDEF 6 BİN ÖĞRENCİ
Oyunu geçen yıl eğitim-öğretim döneminde 6 bin öğrenci izledi. Geçen yıl Sabancı Kültür Sitesi`nde yine her çarşamba sahnelenen oyun bu yıl tüm ilçelerde öğrencilerle buluşuyor. Büyükşehir Belediyesi her hafta farklı bir ilçeye giderek bölge okullarının öğrencileri için oyunu sahneliyor. Öğrencilerin ulaşımı yine Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor. Büyükşehir Belediyesi bu yıl da geçen yılki izlenme oranına ulaşmayı hedefliyor.


DEPREM GERÇEĞİNİ ANLATIYOR

OYUN-Oyun, Kocaeli Bölge Tiyatrosu`nun 7 başarılı oyuncusu tarafından sahneleniyor. 6 öğrencinin öğretmenlerinin verdiği deprem ödevini en güzel şekilde yapmalarını konu alan oyunda, deprem sırasında yaşananlar güldüren ve düşündüren yönüyle ele alınıyor. Oyuncular, deprem öncesinde, esnası ve sonrasında yapılması gerekenleri tek tek anlatıyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ