KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kırım Tatarları bayramda Kırım’da
Kırım Tatarları bayramda Kırım’da
Güncel
15 Kasım 2009 Pazar 12:03
  • 946
  • 0

Kırım Tatarları bayramda Kırım’da

Kırım tatarları derneği tarafından düzenlenen Pazar kahvaltısında üyeler ve dernek yönetimi kurban bayramı programını belirledi

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği`nin 3 yıldan bu yana her ayın bir Pazar günü dernek binasında gerçekleştirdiği kahvaltıda, önümüzdeki kurban bayramı etkinlikleri konuşuldu. Kahvaltıya Dernek Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yardımseverler Derneği Körfez Şube Başkanı Faika Tırpanlar, İzmit Belediyesi Kültür Sosyol İşler ve Evlendirme Müdürü Fikri Sever, dernek yönetim kurulu üyeleri Remzi Aybar, Bahadır Batur, Kadriye Zümran Aracı, Gökhan Yenipazar, Nevzat Ülker, Ergin Tiner, Şahin Ecevit, Seyhan Tonguç ve üyeler katıldı.

 

200 KURBAN
Geçtiğimiz Kurban ayında Kırım`a giderek 182 adet kurban kesen dernek başkan ve üyeleri, bu yıl hedeflerinin 200 olduğunu belirtti. Dernek başkanı İbrahim Aracı kurban bayramı programını belirterek “Bayramının 2. gününde dernek binasında bayramlaşma olacak. Aynı zaman da iki bayram arasında vefat eden üyelerimizin ailelerine ziyaretlerde bulunacağız” dedi. Kurban kesimi hakkında da bilgi veren Aracı konuşmasının devamında, 2. günün akşamı da Kırım`a gidecek olan üyelerin burada kestiği kurbanları Müslüman Türk mahallelerinde dağıtacaklarını belirtti. Katılmak isteyenlerin 210 liralık bir ücretle katıldığı etkinliğe bugüne kadar 180 üye başvurdu. 
Koray ZÖNGÜR

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ