KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kırım Tatarları, Kırım kongresine hazırlanıyor
Kırım Tatarları, Kırım kongresine hazırlanıyor
Güncel
26 Aralık 2010 Pazar 14:57
  • 1587
  • 0

Kırım Tatarları, Kırım kongresine hazırlanıyor

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği, vali Ercan Topaca’nın talebi üzerine 2011 yılında büyük Kırım kongresi gerçekleştirecek

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği, aylık geleneksel kahvaltınlarının bir yenisini dün gerçekleştirdi. Kahvaltıda konuşan dernek başkanı İbrahim Aracı, Ferit Toplu`nun imzasıyla bu yıl dernek adına çıkarılan kitabı vali Ercan Topaca ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün`ün çok beğendiğini, bu yüzden ikinci kitabı çıkarmayı planladıklarını kaydetti. Aracı ayrıca, Topaca`yı ziyaret ettiklerini ve bazı kararlar aldıklarını ifade ederek, “Topaca bizden büyük Kırım kongresi yapmamızı talep etti. Bu doğrultuda 2011 yılında böyle bir kongre gerçekleştireceğiz” dedi.

VALİ KIRIM`A MERAK SARDI

Aracı, “Vali Topaca tam bir kitap kurdu. Kitabımızı okuyup Kırım Tatarları`na ilgi duymuş. Bu nedenle ikinci kitabı daha kapsamlı yapacağız” şeklinde konuştu. Daha önce Türkiye`de okuyan Kırımlı öğrencilerin memleketlerine gitmeleri için Türk Hava Yolları`ndan indirim talep ettiklerini, bu kez de Ukrayna`da açılacak havalimanı için Kırımlı en az 10 kişinin işe alınmasını sağlamak istediklerini ifade eden Aracı, “Herkes bu talebini içeren bir mektup yazarsa binlerce talebe olumlu yanıt verilir. Sizlerden ricam bu öneriyi yapın” dedi. Kahvaltıya Gebze Kırım Tatarları Derneği Başkanı Şerife Orak da katıldı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ