27 Mayıs 2018 Pazar 04:00
Kirlilik o gün nasılsa BUGÜN DE AYNI
Kirlilik o gün nasılsa BUGÜN DE AYNI
Güncel
27 Kasım 2017 Pazartesi 14:28
  • 589
  • 0

Kirlilik o gün nasılsa BUGÜN DE AYNI

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı,” İzmit Körfezindeki kirlilik o gün nasılsa bugün de öyle. Karadeniz yaşanan Çernobil faciasının etkilerini yıllarca çekti, hala da çekiyor” dedi

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı, Ocak ayında gerçekleştirecekleri kongre üyelerle bir araya geldi. Toplantıda faaliyet raporu üyelere sunuldu. Ağdacı, Körfez’de yaşanan deniz kirliliği vakasının analiz sonuçlarının yetkililer tarafından açıklanmadığını belirterek şunları söyledi: “Çevre mühendislerinin istihdam sorunu maalesef devam ediyor. Son 3 yılda kamuda sadece 48 çevre mühendisi işe alındı. 1970’lerden bugüne yaklaşık 30 bin çevre mühendisi mezun oldu fakat bunların 5 bin kadarı istihdam edildi. İstanbul gibi 17 milyon nüfusa sahip bir ilde bile 62 çevre mühendisi çalışıyor. Kocaeli’de ise 17 çevre mühendisi kamuda çalışıyor.

 

CEREMESİNİ YILLAR SONRA ÇEKECEĞİZ

 “İzmit Körfezindeki kirlilik o gün nasılsa bugün de öyle. Karadeniz yaşanan Çernobil faciasının etkilerini yıllarca çekti, hala da çekiyor. Bizlerde maalesef Körfezde yaşanan bu olayların ceremesini yıllar sonra çekeceğiz”

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

27 Mayıs 1925
Adnan Menderes hükümetine darbe yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Milli Birlik Komitesi, Türkiye'de yönetimi üstlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve hükümet feshedildi ve her türlü siyasi faaliyet yasaklandı.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir