KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Kirlilik o gün nasılsa BUGÜN DE AYNI
Kirlilik o gün nasılsa BUGÜN DE AYNI
Güncel
27 Kasım 2017 Pazartesi 14:28
  • 786
  • 0

Kirlilik o gün nasılsa BUGÜN DE AYNI

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı,” İzmit Körfezindeki kirlilik o gün nasılsa bugün de öyle. Karadeniz yaşanan Çernobil faciasının etkilerini yıllarca çekti, hala da çekiyor” dedi

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı, Ocak ayında gerçekleştirecekleri kongre üyelerle bir araya geldi. Toplantıda faaliyet raporu üyelere sunuldu. Ağdacı, Körfez’de yaşanan deniz kirliliği vakasının analiz sonuçlarının yetkililer tarafından açıklanmadığını belirterek şunları söyledi: “Çevre mühendislerinin istihdam sorunu maalesef devam ediyor. Son 3 yılda kamuda sadece 48 çevre mühendisi işe alındı. 1970’lerden bugüne yaklaşık 30 bin çevre mühendisi mezun oldu fakat bunların 5 bin kadarı istihdam edildi. İstanbul gibi 17 milyon nüfusa sahip bir ilde bile 62 çevre mühendisi çalışıyor. Kocaeli’de ise 17 çevre mühendisi kamuda çalışıyor.

 

CEREMESİNİ YILLAR SONRA ÇEKECEĞİZ

 “İzmit Körfezindeki kirlilik o gün nasılsa bugün de öyle. Karadeniz yaşanan Çernobil faciasının etkilerini yıllarca çekti, hala da çekiyor. Bizlerde maalesef Körfezde yaşanan bu olayların ceremesini yıllar sonra çekeceğiz”

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ