KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Malezyalı çocuklar Kocaeli’de
Malezyalı çocuklar Kocaeli’de
Güncel
17 Nisan 2010 Cumartesi 16:57
  • 2259
  • 0

Malezyalı çocuklar Kocaeli’de

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Festivali etkinlikleri kapsamında Kocaeli’ne ilk gelen ülke Malezya oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Festivali için Malezya`dan gelen 31 kişilik ekip saat 11.00`de kente ulaştı. Öncelikle Sekapark Palmiye Kafe bir süre dinlenen misafirler burada bulunan golf araçları ile Sekapark`ı dolaştılar. Sekapark`tan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önüne gelen grup burada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı tarafından çiçekle karşılandı.
 

YAZICI`YA PLAKET
Malezya grubunun başında bulunan Eğitim Bakanlığı görevlisi Ebu Sabri, genel sekretere Malezya`yı temsilen bir plaket takdim etti. Genel sekreter Ersin Yazıcı, yaptığı açıklama da ilk grup olan Malezya`nın Kocaeli`ne geldiğini diğer grupların ise yarın ve daha sonraki günlerde ilimizde olacağını kaydetti. Malezyalı küçük misafirler daha sonra İnkılap İlköğretim Okulu konferans salonunda kalacakları ailelere teslim edildi.
 

FESTİVAL PROGRAMI
Öte yandan bugün (cumartesi) öğleden sonra 31 kişilik Tataristan grubu da Kocaeli`ne ulaşmış olacak. Yarın ise (Pazar) 26 kişilik Belarus, 38 kişilik Macaristan, 19 kişilik Arnavutluk, 20 kişilik Meksika, 18 kişilik Endonezya ve 21 kişilik Venezüella grupları da ilimize gelecek. Daha sonraki günlerde de diğer ülke grupları kente gelmeye devam edecek.
 

YÜRÜYÜŞÜLE BAŞLAYACAK
23 Nisan coşkusu Kocaeli`de, 20 Nisan Salı günü yapılacak Ulusal Egemenlik Yürüyüşü ile başlayacak. 41 ülkeden gelen 1000`i aşkın misafir ve onları evlerinde ağırlayacak olan öğrenciler, Yürüyüş Yolu`nda Kocaelililerle buluşacak ve kentle selamlaşacak. Nuh Çimento İlköğretim Okulu önünde saat 14.00`te başlayacak yürüyüş, Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında son bulacak. Çocuklar son olarak saat 15.30`da Büyükşehir Belediyesi önündeki Festival Açılışı`na katılacak.
 

İLÇELERDE PROGRAM
Ayrıca 12 ilçede yabancı misafirlerin de katılacağı etkinlikler düzenlenecek. 23 Nisan Cuma günü saat 15.00`te başlayacak ilçe programları kapsamında her ilçeye en az 2–3 ülkeden temsilciler gidecek ve belirlenen alanlarda çeşitli gösteriler gerçekleştirecek. Öte yandan Türkçe Olimpiyatları`nda dereceye giren yabancı öğrenciler de festival programı çerçevesinde ilimizde buluşacak. Türkçe şampiyonları en güzel eserlerini, kendilerine has ve güzel yorumlarıyla Kocaelililer için de seslendirecekler.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ