KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6971 TL
  • 6.3709 TL
  • 7.0927 TL
Kocaeli Zirve
KİSGDER, İSG’yi Çolakoğlu’nun öğrencilerine anlattı
KİSGDER, İSG’yi Çolakoğlu’nun öğrencilerine anlattı
Güncel
Aktan Uslu
15 Nisan 2019 Pazartesi 20:04
  • 1466
  • 0

KİSGDER, İSG’yi Çolakoğlu’nun öğrencilerine anlattı

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği okullara yönelik İSG farkındalık eğitimini Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak sürdürdü

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği okullara yönelik İSG farkındalık eğitimini Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak sürdürdü. Gebze Kültür Merkezi’ndeki seminerde dernek yönetim kurulundan Ahmet Uysal ve dernek üyesi Kamil Şamdanlı öğrencilere, öğrenim gördüğü mesleklerdeki iş kazaları riski ve önlemlerine dair bilgilendirmede bulundu.

NECMEDDİN KUYUCU UNUTULMADI

Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aycan Çamlıbel ve müdür yardımcısı Yasemin Öz, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İSG uzmanı Tuncay Çöğür, dernek yönetiminden İsmail Benli’nin de takip ettiği seminerde bir süre önce görev yaptığı okulda öğrencisi tarafından öldürülen Necmeddin Kuyucu da unutulmadı ve sahnenin ortasına bir fotoğrafı konuldu.

BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ

Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde moda tasarımı teknolojisi, çocuk gelişimi, büro yönetimi ve sekreterlik, grafik tasarım ve fotoğrafçılık, cilt bakımı ve kuaförlük, yiyecek içecek hizmetleri bölümü öğrencilerine mesleklerinde karşılaşacakları iş kazaları, riskler ve önlemler anlatıldı.

BUGÜNDEN SORULUR

Ahmet Uysal özellikle kuaförlük mesleğindeki sağlık risklerine değinirken Kamil Şamdanlı; termal konfor, ergonomi ve yüksekten çalışma konularına değindi. Abbas Musa Gökburun başkanlığında geçtiğimiz sene kurulan dernek, “Geleceğin güvenliği bugünden sorulur” sloganı ile okullara yönelik İSG eğitimini sürdürecek.

DİĞER HABERLER

Hürriyet’ten okullara destek

Hürriyet’ten okullara destek

İzmit Belediyesi Okul Hizmet Masası İzmit ilçe sınırları içerisinde tüm okullarımıza hizmet vermeye,  okulları yeni eğitim öğretim dönemine hazırlamaya devam ediyor.  Eğitim ve öğretim gönüllüsü İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan hürriyetin talimatları ile çalışmalarına hız kesmeden devan eden Okul Hizmet Masası ekipleri, okulların acil ihtiyaçlarına en hızlı şekilde çözüm bularak, okul yönetimlerine büyük kolaylık sağlıyor.   Okullardan gelen talepleri inceleyip, gerekli tespitleri yapan yetkililer kısa sürede çalışmalarına başlıyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ