KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
KİYAD’tan aşure etkinliği
KİYAD’tan aşure etkinliği
Güncel
19 Aralık 2011 Pazartesi 12:00
  • 1225
  • 0

KİYAD’tan aşure etkinliği

Derince’de faaliyet gösteren KİYAD, Kerbela Şehitlerini Anma ve Aşure Günü etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılım oldukça yüksekti

Kiğı Yayladere İlçeleri ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği (KİYAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kerbela Şehitlerini Anma ve Aşure Günü etkinliği, dernek binasında gerçekleşti. Derince Sırrıpaşa Mahallesi Bağlaryolu Sokak`ta bulunan derneğin etkinliğine Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, başkan yardımcısı Adnan Balcı, meclis üyeleri, dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

SOHBET YAPILDI
KİYAD Başkanı Yaşar Baş, “Kerbela`da şehit edilen peygamberimizin sevgili torunu İmam Hüseyin ve 72 yüce insanı rahmetle anıyoruz. Barış içinde yaşanan bir ülke diliyoruz” dedi. Müzik dinletisinin de yer aldığı etkinlikte Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi Çınarlı Cemevi Dedesi Murat Baba, sohbet gerçekleştirerek, aşure duası yaptırdı. Duanın ardından aşureler katılımcılara ikram edildi ve program sona erdi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ