KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kızılay, Başiskele’ye üniversite kuracak
Kızılay, Başiskele’ye üniversite kuracak
Güncel
08 Kasım 2012 Perşembe 10:13
  • 2582
  • 9

Kızılay, Başiskele’ye üniversite kuracak

Türkiye’nin ilk Kızılay Üniversitesi, Başiskele’de kurulacak. Heyet önceki gün ilçede inceleme yaptı

 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Kızılay Darıca Şube Başkanı Ali Ungan ve diğer şube başkanları önceki gün Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve başkan yardımcısı Köksal Ayabakan ile buluştu. İlçede bir takım incelemeler yapan Kızılay ekibi Başiskele`de Türkiye`nin ilk Kızılay Üniversitesi`ni kuracaklarını duyurdu. Heyet daha sonra ilçeyi dolaşarak üniversite arazisi olacak yerleri inceledi.


SAKİN KENT BAŞİSKELE

Yerli ve yabancı yatırımcıya her zaman destek veren Ayaz, Ahmet Lütfi Akar ile biraya gelerek Türkiye`de bir ilk olacak proje için Kızılay Üniversitesi konusunda görüş alışverişinde bulundu. Başiskele`ye adeta hayran kalan genel başkan Akar, ilçe için son zamanlarda oldukça popüler bir ifade olan ‘Sakin Kent` benzetmesi yaparak, “Türkiye`nin ilk Kızılay Üniversitesi`ni inşallah ihtisas hastanesi ile birlikte Başiskele`de yapacağız” diye konuştu.


ÜÇÜNCÜ ÜNİVERSİTE

Bilindiği gibi ülkemizin en büyük lojistik firmalarından REYSAŞ, Başiskele`de ilk özel üniversiteyi kurmak için Başiskele Belediyesi ile protokol imzalamıştı. Yeniköy`de 40 dönüm alana kurulacak olan üniversite, ilimizin ilk özel üniversitesi olacak. Kocaeli Üniversitesi`nin ardından Başiskele`ye Reysaş`ın yaptıracağı üniversitenin ardından Kızılay`ın açacağı üniversite, ilimizin üçüncü üniversitesi olacak.   

 

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ