Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Bulvar sakinlerinin çilesi bitiyor
Bulvar sakinlerinin çilesi bitiyor
Güncel
09 Mayıs 2010 Pazar 14:35
  • 826
  • 0

Bulvar sakinlerinin çilesi bitiyor

Bulvar sakinleri çamurdan kurtuluyor. Yağmur suyu kolektör çalışması tamamlandı, asfaltlama çalışmalarına başlandı

İzmit Bulvar mevkiinde ve 42 Evler Mahallesi`nde uzun süren yağmur suyu kolektör çalışması ve alt yapı çalışmalarından dolayı vatandaşlar oldukça şikayetçiydi. Bu çalışmalarda artık sona gelindi. Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı`na bağlı ekipler asfaltlama işine başladı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ve Büyükşehir Yol Şube Müdürü Murat Balaban çalışmaların ne durumda olduğunu incelemek için geçtiğimiz gün Bulvar`ı ve 42 Evler`i gezdi.

RİSK ORTADAN KALKACAK
Gazetemize açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman yaz mevsimine girilmesiyle asfaltlama çalışmalarına hız verdiklerini belirterek şunları söyledi; “İzaydaş yolu, Umuttepe yolu, Bulvar, 42 Evler ve Büyükşehir Belediyesi`nin arkasında bulunan açık alanda yol yapım çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Umuttepe yolunda alt yapı çalışmaları tamamen bitti. 10 gün içerisinde gidiş gelişlerde ki riskler ortadan kalkacak ve rahat bir ulaşım sağlanacak.”

SALI GÜNÜ BİTİYOR
Çalışmaların acele edilmeden tamamen planlı bir şekilde yapıldığının altını çizen Akman, “Vatandaşlarımız hemen bitsin istiyorlar ama biz planlı bir şekilde ve geleceğe yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Hatta kullandığımız malzemeler laboratuvarlarda kontrol ediliyor ve çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Bulvar`daki asfalt çalışması salı gününe kadar, 42 Evler`deki Rıza Paşa ve Salim Dervişoğlu caddelerindeki asfalt çalışması da bir hafta içerisinde bitecek” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ